Mówi: | Katarzyna Pawłowska |
Firma: | sklep internetowy BabyMama.pl |
Popularnymi prezentami na baby shower są torty pieluszkowe i bukiety z ubranek
– Baby shower to impreza, którą organizują przyjaciółki swojej koleżance, która jest w ciąży. Taka impreza najczęściej ma miejsce w trzecim trymestrze ciąży, kiedy przyszła mama zaczyna kompletować różne części wyprawki. Wówczas jej najbliższe przyjaciółki, z których część jest już mamami, mogą na takim spotkaniu udzielić jej wielu cennych rad – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Katarzyna Pawłowska ze sklepu internetowego BabyMama.pl.
Zwyczaj organizowania tego typu przyjęć wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, ale powoli staje się coraz bardziej popularny również w Polsce. Baby shower odbywa się tylko w damskim gronie. Chodzi o to, by przyszła mama czuła wsparcie kobiet z najbliższego otoczenia.
– Na takiej imprezie są różne gry, zabawy, rytuały, odpowiednie menu. Bardzo ważne są dekoracje. Najczęściej jest tak, że już w trzecim trymestrze ciąży znamy płeć dziecka, więc jeżeli będzie to dziewczynka, dekoracje są w kolorze różowym, a jeżeli chłopiec w kolorze niebieskim – tłumaczy Katarzyna Pawłowska.
Podczas takiego przyjęcia przyszła mama otrzymuje różne prezenty. Najczęściej są to kaftaniki, body, czapeczki, kosmetyki i akcesoria dla niemowląt – wszystko to, co przydaje się w pierwszych tygodniach po narodzinach.
– Dobrym pomysłem są torty pieluszkowe, które składają się z pieluszek, a oprócz tych pieluszek w torcie znajdują się różne akcesoria dla maluszka, jak grzechotki czy inne zabawki. Takie torty są dwu- lub trzypiętrowe i oczywiście, jeżeli mama otrzyma taki prezent, rozpakowuje go dopiero, kiedy dziecko pojawi się na świecie. Z kolei bukiet z ubranek wygląda jak prawdziwy bukiet, ale w środku zamiast kwiatków znajdują się skręcone w ruloniki body, różne czapeczki, buciki – wyjaśnia Katarzyna Pawłowska.
Baby shower najlepiej zorganizować poza domem przyszłej mamy, by nie obarczać jej dodatkowymi obowiązkami. Przyjęcia tego typu odbywają się często w restauracji lub u przyjaciółki.

Dzięki gadżetom dla dzieci mamy mają więcej czasu dla siebie

Fotelik samochodowy trzeba dopasować do wagi i wzrostu dziecka oraz modelu auta

Każdy rodzic powinien przejść fachowy kurs pierwszej pomocy dziecku
Czytaj także
- 2025-06-18: Większość Polaków sprzeciwia się wprowadzeniu euro. Problemem może być brak dobrej komunikacji
- 2025-06-25: Polskie przedsiębiorstwa otwarte na transformację w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego. Nowa mapa drogowa mogłaby w tym pomóc
- 2025-06-17: Nowe opłaty za emisję CO2 mogą spowodować wzrost kosztów wielu małych i średnich firm. Eksperci apelują o mądre instrumenty wsparcia [DEPESZA]
- 2025-06-11: ZUS zatwierdził standardy dofinansowania posiłków dla pracowników. To nowy rozdział w firmowych benefitach
- 2025-05-27: Po debacie prezydenckiej wzrosło zainteresowanie woreczkami nikotynowymi. Niesłusznie mylone są z nielegalnymi w Polsce snusami
- 2025-05-23: Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy
- 2025-05-28: UE przywraca ograniczenia handlowe z Ukrainą. Trwają negocjacje ws. długoterminowych ram
- 2025-06-06: Rośnie presja konkurencyjna na unijne rolnictwo. Bez rekompensat sytuacja rolników może się pogarszać
- 2025-05-28: Więcej mieszkań może powstawać na gruntach Skarbu Państwa. Trwa zagospodarowywanie 800 ha
- 2025-05-15: Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.