Mówi: | Olga Urbowicz |
Firma: | Nailed It Warsaw |
Postacie z bajek, a nawet motywy religijne na paznokciach hitem nadchodzącej wiosny
Icon manicure nawiązuje do kiczowatej stylistyki lat 80. Dzisiaj jednak bogato zdobione paznokcie nie są synonimem złego gustu, ale kreatywności i odwagi w kształtowaniu własnego wizerunku. Wzory na paznokciach mają pokazywać nasze zainteresowania i upodobania. Modne jest wszystko: kwiaty, motywy geometryczne, wizerunki postaci z kreskówek lub filmów, a nawet symbole religijne. Jedyną granicę stanowi wyobraźnia i umiejętności stylistki paznokci.
– Najbardziej zdziwiłam mnie prośba o to, by namalować ikony Matki Boskiej. Czyli złoto i na tym Matki Boskie, różne ikony światowe. Wyszły spektakularnie, to była taka rzecz, która mnie zdziwiła, i też trochę ucieszyła tak naprawdę, że nie jest to wzór geometryczny po raz kolejny, czy nie jest to postać z bajki – mówi stylistka paznokci, Olga Urbowicz agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Wbrew pozorom, icon manicure przeznaczony jest dla kobiet w każdym wieku, nie tylko dla nastolatek. Olga Urbowicz podkreśla, że wśród jej klientek dominują panie po dwudziestym piątym roku życia.
– To są kobiety, które lubią troszeczkę szaleństwa w swoim życiu. Jakby ten paznokieć, w tej chwili, jest już dodatkiem takim samym jak biżuteria, jak inny kolor włosów – zauważa stylistka.
Zdobienie typu icon manicure można wykonać zarówno na paznokciu naturalnym, jak i na płytce pokrytej wcześniej lakierem hybrydowym lub żelem. Do wykonania zdobień stylistki używają kilku pędzelków, z włosiem różnej długości, lakierów nail art oraz farb akrylowych.
– Rzadko się zdarza, żeby ktoś, kto do nas przychodzi z wymyślonym dla siebie wzorem, wychodził akurat z tym wzorem, dlatego że prawie za każdym razem jest tak, że dodajemy cieniowanie, łączymy z różnymi technikami, że klientka jednak zobaczy naszą galerię, tutaj w salonie, i stwierdza, że to, co ona sobie wymyśliła, to za mało, i wtedy po prostu łączymy różne techniki nail artu – zaznacza Olga Urbowicz.
Trwałość tego typu zdobienia zależy od bazy, na której zostało wykonane. Na paznokciu pokrytym żelem lub lakierem hybrydowym zdobienie może przetrwać nawet do trzech tygodniu. Na lakierze tradycyjnym wytrzyma około tygodnia. Jego trwałość można przedłużyć, stosując odpowiednie bazy i utwardzacze lakieru.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.