Mówi: | Danuta Błażejczyk |
Funkcja: | wokalistka |
Proroczy sen skłonił Danutę Błażejczyk do nagrania płyty z piosenkami Kaliny Jędrusik
– Mojej koleżance śniła się Kalina. Mówiła, żeby powiedziano mi, że mam nagrać płytę z piosenkami Jędrusik. Na początku myślałam, że tak jak jest ze snami, różne rzeczy nam się śnią, ale żeby tak we wszystko wierzyć to nie do końca. Potem dostałam zaproszenie od Fundacji Kalinowe Serce na koncert i wtedy dowiedziałam się, że należałam do ulubionych wykonawczyń Kaliny. W tym momencie zrozumiałam, że to znak z nieba, że mam się wziąć za płytę – opowiada Danuta Błażejczyk agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Błażejczak planuje wyda płytę z najbardziej znanymi piosenkami Jędrusik, czyli między innymi "Bo we mnie jest seks", "Romeo czy jesteś na dole", "SOS", "Do ciebie szłam". Na płycie znajdą się też utwory w wykonaniu słynnego barytona Marcin Bronikowskiego, który zaśpiewa w duecie z Błażejczyk i jedną piosenkę solo.
– Będą też mniej znane kompozycje Krzysztofa Komedy oraz duety, które Kalina śpiewała z Zofią Kucówną – mówi piosenkarka.
Kalina Jędrusik zmarła 7 sierpnia 1991 roku w Warszawie. Była aktorką teatralną i filmową, piosenkarką i artystką kabaretową. Od 2012 roku funkcjonuje Fundacja Kalinowe Serce, którego założycielami są Zbigniew Dzięgiel i Maciej Zakościelny. Fundacja dba o spuściznę artystyczną Kaliny Jędrusik.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Psychologia
Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne
Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.
Problemy społeczne
Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia
Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.