Mówi: | Beata Marek |
Funkcja: | brafitterka marki Dalia |
Przy wyborze biustonosza znaczenie ma nie tylko na jego rozmiar, lecz także kształt i kondycja piersi
Wybierając biustonosz, należy wziąć pod uwagę nie tylko jego rozmiar, lecz także jego krój. Ma on ogromny wpływ na komfort i wygodę użytkowania. Krój biustonosza powinien być dostosowany do kształtu i kondycji piersi, rodzaju ubrania oraz indywidualnych upodobań klienta.
Przy zakupie biustonosza należy wziąć pod uwagę rozmiar i kształt piersi. Kobiety, które niedawno karmiły lub schudły, będą potrzebowały innych modeli niż klientki z jędrnymi piersiami.
– Istnieją różne kształty kobiecych biustów. Pierwszym jest tzw. jabłuszko. Jest to najbardziej pożądany kształt kobiecego biustu, bardzo okrągły i jędrny. Taki rodzaj biustu mają panie szczupłe i wysportowane. Dla takiego biustu idealne są biustonosze typu balkonetka bądź push-up, które idealnie wyeksponują linię dekoltu – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Beata Marek, brafitterka marki Dalia.
Kobiety o nieco innych kształtach również mogą dobrać optymalny biustonosz, który uwydatni atuty ich sylwetki i zatuszuje niedoskonałości. Modele z pełnymi miseczkami, zakrywające całe piersi, to idealne rozwiązanie dla kobiet o bardziej wiotkich piersiach. Dla nieco większych biustów, przypominających w kształcie gruszkę, polecane są konstrukcje do połowy usztywniane, tzw. semi-softy, które uwydatniają biust, utrzymują go i delikatnie podnoszą. Istnieją na rynku rozwiązania, które pozwalają wyeksponować nawet drobny biust, sprawiając, że wydaje się pełniejszy.
– Najmniejszy rodzaj biustu, czyli tzw. wisienki, cytrynki, jest jędrny, ale nieobdarzony obfitością. Takim klientkom polecamy biustonosze typu push-up. Fiszbiny wyeksponują biust, a kieszonka na dodatkową wkładkę korygującą spowoduje, że będzie on uwydatniony i powiększony – tłumaczy Beata Marek.
Biustonosz powinien pasować do kształtu piersi, a także do konkretnego stroju. O ile na co dzień bielizna pozostaje w dużej mierze niewidoczna, o tyle w przypadku eleganckich wyjść nabiera znaczenia. Biustonosze typu full-cup sprawdzają się wyłącznie w połączeniu z kreacjami o niedużych dekoltach, do tych bardziej wykrojonych należy wybrać biustonosze mniej zakryte.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.