Newsy

Qczaj: Kobiety dojrzałe piszą do mnie, że czują się niewidzialne. Pora je ukochać i zaopiekować się nimi

2023-10-11  |  06:21

Trener tym razem zwraca się w stronę dojrzałych pań i na różne sposoby chce wyeksponować ich piękno. Do nich właśnie będzie skierowany jego najnowszy projekt, który wystartuje już w tym tygodniu. Qczaj uważa, że z całego serca trzeba wspierać, doceniać i motywować kobiety w okresie menopauzy oraz po niej, by nie czuły się gorsze i nie odsuwały się w cień. W jego najnowsze przedsięwzięcia zaangażowana jest znana polska modelka Bogna Sworowska.

Zdaniem trenera panie po 50. roku życia wciąż są piękne i wartościowe. I nie powinny mieć kompleksów z tego powodu, że ich ciało się zmienia, ale uczynić z tego atut.

– Z pewną piękną, dojrzałą i wspaniałą polską modelką zrobiliśmy cudowny projekt dla kobiet w okresie i po menopauzie, dla kobiet dojrzewających. Postanowiliśmy się nimi zaopiekować, bo często dostawałem właśnie takie wiadomości: Qczajku, ja to jestem stara baba, oglądam cię, ale nie ćwiczę, nie wiem, jak o siebie zadbać, czuję się niewidzialna. Więc stwierdziłem, że jeśli trafiam do tylu kobiet, również do tych dojrzałych, to pora je ukochać i zaopiekować się nimi. Więc właśnie zaczynamy taki projekt – mówi agencji Newseria Lifestyle Qczaj.

Szczegóły tego wyjątkowego projektu dedykowanego dojrzałym kobietom poznamy 13 października. Trener przekonuje, że jest to głęboki ukłon w stronę tych pań, które mogą się czuć samotne, niedoceniane, a nawet niepotrzebne.

– Współtwórczyni tego właśnie projektu jest dojrzałą kobietą po pięćdziesiątce, a jednocześnie jest kobietą przepiękną. Można powiedzieć, że okej, młodość przemija, ale piękno nie przemija, więc myślę, że piękni możemy pozostać do końca. Poza tym czuję, że teraz ta granica się przesuwa i też więcej mówi się o kobietach dojrzewających, chociaż wciąż za mało. Często dostaję właśnie takie wiadomości, że czuję się taka niewidzialna. Trzeba więc jeszcze bardziej przełamywać to tabu, które jest wokół menopauzy. Więc cieszę się, myślę, że to będzie mocny projekt – mówi.

Zdaniem Qczaja dojrzałe kobiety mają światu wiele do zaoferowania i mogą się dzielić swoimi doświadczeniami z innymi. Trzeba im tylko dodać odwagi i zachęcić je do działania. Trener ma dla tych pań jeszcze jedną niespodziankę.

– Mój partner Tomasz nagrał superlinię taneczną, bo w sumie już od dłuższego czasu gadaliśmy o tym, że bardzo chciałbym, żeby to zrobił. No, a ja jeszcze dodatkowo nagrałem swoją linię fitnessową właśnie dla kobiet dojrzewających, tak że będzie się działo – dodaje trener personalny.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Handel

W okresie okołoświątecznym Polacy generują duże ilości elektroodpadów. Połowa nie wie, że nie można ich wyrzucić do śmietnika

Polacy mają problem z prawidłowym wskazaniem elektroodpadów i nie do końca wiedzą, gdzie oddawać takie zużyte sprzęty – pokazuje badanie agencji badawczej Zymetria na zlecenie RLG. 34 proc. badanych przyznało, że zdarzyło im się źle zutylizować wyrzucane elektroodpady. Odpady, które najczęściej trafiają w nieodpowiednie miejsce, to m.in. kable, ładowarki czy słuchawki. – Podobnie jest z różnego rodzaju golarkami, lokówkami, zabawkami na baterie i innymi małymi sprzętami, czyli tym, co niebawem będziemy kupować pod choinkę – zauważa Monika Wyciechowska z RLG w Polsce. Jak wskazuje, ponad połowa Polaków nie wie, że starych sprzętów nie wolno wyrzucać do pięciu frakcji, ale trzeba je oddać do specjalnych punktów zbiórki.

Finanse

Praca natychmiastowa zyskuje na popularności. Pracodawcy mogą znaleźć kadry w ciągu kilku godzin przez aplikację

Niemal 90 proc. firm odczuwa brak pracowników na szeregowych stanowiskach. Rozwiązaniem, które w takich okolicznościach coraz częściej ratuje firmy, jest praca natychmiastowa. Za pomocą specjalnej platformy firmy mogą w ciągu kilku dni, a nawet godzin znaleźć pracownika, który wykona dla nich określoną stawkę. Również dla osób szukających możliwości dorobienia jest to wygodna opcja, które nie wymaga długofalowych kontraktów. IV kwartał to tradycyjnie okres wzmożonego zapotrzebowania na prace dorywcze – na listopadowe i grudniowe tygodnie przypada bowiem szczyt aktywności w handlu tradycyjnym, e-commerce, logistyce i magazynach.