Mówi: | Radosław Majdan |
Funkcja: | były piłkarz |
Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok
W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.
Radosław Majdan jest aktywny w mediach, komentuje wydarzenia sportowe, prowadzi podcast i programy telewizyjne, więc jego grafik jest niezwykle napięty.
– Jeżeli chodzi o moje sprawy zawodowe, to nagrywam drugi sezon podcastu „Cały ten Majdan” dla Onetu i za chwilę, wtedy, kiedy zaczną się już ligi w Europie, ruszam również z nowym sezonem programów „Misja Futbol” i „Przegląd ligowy” – mówi agencji Newseria Radosław Majdan.
Na razie jednak były piłkarz chce zarezerwować czas na odpoczynek z rodziną. W planach ma dwa wyjazdy.
– My mamy ferie trochę w innym trybie, bo nasze dzieci są we francuskiej szkole, natomiast chcemy wyjechać za granicę i zabrać chłopaków na narty. Może też jeszcze w drugiej połowie lutego wyjedziemy sobie gdzieś na parę dni w jakieś ciepłe kraje, bo Heniu cały czas nam wypomina, że chce jechać na wakacje – mówi.
Sam Radosław Majdan nie poszaleje jednak na stoku, bo jak przyznaje, po prostu nie potrafi jeździć na nartach. Nigdy nie brał żadnych lekcji, nawet pod okiem instruktora, bo bał się ewentualnej kontuzji, która mogłaby zagrozić jego karierze sportowej.
– Stasiek i Tadek świetnie jeżdżą na nartach i mam nadzieję, że Heniu też się nauczy. Tadziu właśnie, kiedy miał niecałe cztery lata, nauczył się jeździć na nartach, ku mojemu olbrzymiemu zdziwieniu, bo ja na nartach nie jeździłem nigdy z racji tego, że nam zawsze zabraniano. My jako byli piłkarze nie mogliśmy jeździć na nartach. To był pierwszy punkt w kontrakcie, bo dla wszystkich zawodowych sportowców narty są największym stopniem ryzyka doznania kontuzji, jeżeli chodzi o zerwanie więzadła w kolanach – mówi.
Jednak, mimo że od jakiegoś czasu były bramkarz jest już na sportowej emeryturze, to nie zdecydował się spróbować swoich sił na stoku. Jak zaznacza, nigdy jakoś szczególnie nie ciągnęło go do nart.
– Nigdy nie próbowałem i skoro do tej pory się już nie nauczyłem, to myślę, że już tego nie zrobię. Teraz cieszę się, patrząc na to, jak chłopaki jeżdżą, chociaż słyszę, że jest to fajna zabawa, to ja jakoś nie jestem na tyle zdeterminowany. My sobie z Małgosią chodzimy na spacerki, siadamy sobie na fajnych leżakach na słońcu i obserwujemy, jak nasze dzieci śmigają – mówi.
Radosław Majdan podkreśla, że bardzo lubi beztroskie chwile ze swoją rodziną, ale ze względu na dużą liczbę obowiązków zawodowych niełatwo jest wszystko ze sobą pogodzić i wraz z żoną wygospodarować wolny czas w tym samym terminie.
– Mamy swoje plany zawodowe i prywatne, natomiast czasami musimy je weryfikować. W naszym życiu jest ciągła gonitwa, dużo rzeczy musimy do siebie dopasowywać jak klocki. Ja pracuję w Onecie i w „Przeglądzie Sportowym”, więc jestem uzależniony od moich pracodawców. Oczywiście dostałem zgodę na udział w programie „Mistrzowskie pojedynki”, ale czasami też wiem, że po prostu z racji obowiązków zawodowych muszę poprzekładać jakieś prywatne plany. Małgosia również – dodaje.
Program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” emitowany jest w środy o godz. 20:50 na antenie TVN-u.
Czytaj także
- 2025-05-05: Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł
- 2025-04-15: 1 mln zł na innowacyjne rozwiązania dla miast. Granty mogą otrzymać naukowcy i start-upy
- 2025-04-18: Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie
- 2025-04-10: Nowa wersja programu Czyste Powietrze zwiększa wymagania wobec wykonawców instalacji. Nie wszystkie firmy są w stanie im sprostać
- 2025-04-15: Piotr Zelt: Na Święta Wielkanocne zamierzam wyjechać na narty w Alpy. Jak mam czas, to pracuję jako instruktor narciarski
- 2025-03-11: Dawid Kwiatkowski: W programie „MBtM” były wyznania miłości w moim kierunku. To było miłe, ale za uczestnikiem musi iść też dobra muzyka
- 2025-03-26: Patricia Kazadi: To będzie bardzo pracowita wiosna. Pracuję nad własną muzyką
- 2025-03-13: Patricia Kazadi: Maciek Rock jest dla mnie ogromną inspiracją. Uczę się od mistrza
- 2025-04-01: Małgorzata Potocka: Jestem absolutnie oddana mojemu teatrowi. Jak się robi teatr z pasji, to nie trzeba odpoczywać
- 2025-03-03: Sylwia Bomba: „Królowa przetrwania” to nie jest mój format. Nie lubię być blisko dram, nie lubię rywalizować na takim poziomie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.