Newsy

Rafał Jonkisz: W samochodach dla mnie najważniejsze są aspekty wizualne. Auto musi mieć jeszcze sportowy pazur

2019-05-22  |  06:16

Model nie ukrywa, że jest estetą, dlatego dla niego najważniejszy jest niebanalny design samochodu. Najlepiej, by pojazd jednocześnie miał opływowe kształty, bogato wyposażone wnętrze i dużo koni mechanicznych pod maską. Jeśli chodzi o rodzaj nadwozia, to w grę wchodzi wersja sedan albo coupé.

Rafał Jonkisz podkreśla, że pewnie czuje się za kierownicą, a najwięcej przyjemności sprawia mu jazda szybka, ale nie agresywna. Przy wyborze odpowiedniego auta zwraca uwagę przede wszystkim na jego wygląd zewnętrzny.

– W samochodach najważniejsze są aspekty wizualne, więc bardzo cenię sobie design i auta, które wewnątrz są wykonane z jakościowych materiałów. Ważne, żeby miały jeszcze sportowy pazur. Szukam go przede wszystkim po sylwetce samochodu, po tym, jak jest skonstruowany wizualnie, czy jest opływowy, czy wygląda niczym zdjęty z toru wyścigowego. Ale wiadomo, że tutaj chodzi też o osiągi. To jest coś, co kocha każdy facet, więc jak najbardziej to do mnie przemawia – mówi agencji Newseria Rafał Jonkisz.

Model podkreśla, że najbardziej preferuje samochody w wersji sedan, które są postrzegane jako auta eleganckie i luksusowe, a jednocześnie niezwykle funkcjonalne.

– Było trudno przerzucić się z hatchbacka na sedan, bo jest to samochód dużo większy, więc na początku było to dość problematyczne. Ale teraz jest świetnie. Cenię sobie komfort, powierzchnię, objętość i miejsce, które jest wewnątrz, więc jak najbardziej sedan do mnie przemawia. Choć też nie ukrywam, że lubię też samochody typu coupé, bo są auta sportowe, więc jako młody człowiek po prostu lubuję w takich – mówi Rafał Jonkisz.

Jonkisz przyznaje, że zdarza mu się kręcić filmiki w samochodzie, ale tylko wtedy gdy zasiada w fotelu pasażera. Czasem dzieli się z fanami swoimi spostrzeżeniami, innym razem poleca im fajną muzykę.

– Różne rzeczy pokazuję. Zależy od dnia i tego, co chcę przekazać odbiorcom. Czasem jest to nawet muzyka, prosta muzyka, która leci i fajne widoki, pejzaże, oczywiście wnętrze samochodu, które bardzo sobie cenię – mówi Rafał Jonkisz.

Jonkisz prawo jazdy ma od dwóch lat. Zdanym egzaminem pochwalił się fanom na Facebooku. Jak podkreśla, samo opanowanie techniki jazdy nie sprawiło mu żadnych problemów. Dużo większą uwagę trzeba było jednak przyłożyć do testów.

Czytaj także

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Farmacja

Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.

Edukacja

Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.