Newsy

Rafał Maślak: W Korei chcę pokazać, że Polska to nie kraj trzeciego świata

2014-11-12  |  06:55

Rafał Maślak przygotowuje się do startu w wyborach Mister International 2014 w Korei. Najprzystojniejszy Polak rozpoczął intensywny trening na siłowni, zmienił dietę, szlifuje także język angielski. Przyznaje, że jest bardzo dumny, że może reprezentować Polskę na tak prestiżowym konkursie i dlatego zamierza zrobić to jak najlepiej. Wybory najprzystojniejszego mężczyzny świata już 29 listopada.

Zostało mało czasu, ponieważ w trakcie występów w „Tańcu z Gwiazdami” trochę opuściłem treningi, siłownię, ale teraz staram się codziennie ćwiczyć. Dietę sobie ułożyłem na tip-top – mówi Rafał Maślak w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

W programie „Dancing with the Stars: Taniec z Gwiazdami” najprzystojniejszemu Polakowi partnerowała tancerka Agnieszka Kaczorowska. Para chętnie zamieszczała na Facebooku zdjęcia z codziennych, morderczych treningów. Rafał Maślak twierdzi jednak, że teraz potrzebuje zupełnie innego rodzaju aktywności fizycznej.

– Inne mięśnie pracują, nikt nie osiągnie takiej sylwetki fitness w tańcu, a na tym konkursie taka sylwetka jest wymagana. Wróciłem więc na siłownię i naprawdę podchodzę do tego bardzo poważnie. Szlifuję także angielski, będę się starał ułożyć jakąś choreografię z pomocą tancerek, które znam, żeby coś tam pokazać – mówi Rafał Maślak.

Pracując nad sylwetką, Maślak nie zapomina, że w Seulu oceniany będzie nie tylko jego wygląd zewnętrzny. Z tego powodu zaczął brać lekcje języka angielskiego. Mister Polski od kilku lat nie używał w praktyce tego języka i sporo zapomniał. W Seulu chce jednak wywrzeć dobre wrażenia na sędziach i móc swobodnie rozmawiać z pozostałymi uczestnikami konkursu.

Liczy się tam osobowość, na pewno będą to oceniali, bo my będziemy tam trzy tygodnie, więc będziemy pod stałą obserwacją. Kultura, osobowość, talenty, kontakt z ludźmi. Naprawdę, to jest masa czynników. Wygląd na pewno gra jakąś tam rolę, ale nie decyduje o wygranej – mówi Rafał Maślak.

Mister Polski zaprezentował też strój, w którym pokaże się podczas jednego z konkursowych pokazów. Będą to luźne białe spodnie i koszula w tym samym kolorze z wstawionymi motywami góralskimi. Całość uzupełni okazały góralski pas. Rafał Maślak zapowiada, że codziennie będzie publikował zdjęcia i krótkie relacje z Seulu.

– Reprezentuję Polskę, to jest dla mnie ogromny zaszczyt, dlatego postaram się zrobić to jak najlepiej. Chcę wypromować ten kraj tam, w Korei, żeby wiedzieli, gdzie leży Polska, że to nie jest kraj trzeciego świata. Mam nadzieję, że Polska będzie mnie wspierać, ja będę wysyłał codziennie foty i zobaczymy, jak to wszystko się zakończy – mówi Rafał Maślak.

Nazwisko najprzystojniejszego mężczyzny świata poznamy 29 listopada.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Gospodarstwa domowe mogą skorzystać z dodatkowej zniżki na rachunkach za prąd. Sprzedawcy energii jeszcze w tym roku udzielą upustu w wysokości 125 zł [DEPESZA]

Obok nowych, wyższych limitów zużycia energii, uchwalonych niedawno w Tarczy Solidarnościowej, polskie gospodarstwa domowe będą mogły skorzystać w tym roku z dodatkowej zniżki na rachunkach za prąd w wysokości 125 zł. Do takiego rabatu będą uprawnione wszystkie gospodarstwa, które spełnią jeden z mało wymagających warunków określonych w nowych przepisach. W praktyce dla statystycznej rodziny o przeciętnym zużyciu energii  nowy mechanizm oznacza oszczędność o równowartości rachunku za jeden miesiąc.

Farmacja

Polacy rozwijają platformę do dostarczania terapeutycznych cząsteczek RNA do komórek nowotworowych. To innowacyjne podejście do walki z rakiem

Nie celowanie w konkretny typ komórek nowotworowych, ale blokowanie genów odpowiedzialnych za proces nowotworzenia ma być podstawą działania platformy wykorzystującej technologię krótkich interferujących RNA (siRNA, z ang. small interfering RNA) do walki z nowotworami. Rozwijane przez polską firmę BS Biotechna rozwiązanie ma także umożliwić celowane dostarczanie do organizmu terapii przeciwnowotworowej. Ten projekt uzyskał niedawno dofinansowanie Agencji Badań Medycznych. Jak podkreślają naukowcy, opracowywane rozwiązanie jest innowacyjne, bo można je zastosować do różnych rodzajów raka. Technologia RNA jest uznawana za jedną z potencjalnie najbardziej użytecznych w leczeniu nowotworów i prewencji nawrotów choroby.