Mówi: | Jasper Sołtysiewicz |
Funkcja: | aktor |
Jasper Sołtysiewicz: Zanim zacząłem grać, myślałem, że aktorstwo to łatwa praca. Teraz nie mam ani jednego dnia dla siebie
Aktor ma dopiero 22 lata, a już jest wziętym aktorem serialowym. Z impetem wkroczył w branżę i mimo że stawia mu ona trudne wyzwania, to stara się dzielnie im sprostać. Nie ukrywa, że zanim trafił na plan, jego wyobrażenie o aktorstwie było zupełnie inne. Teraz już wie, że chcąc być dobrym w tym zawodzie, trzeba stale podnosić swoje kompetencje i nie można się poddawać po pierwszych niepowodzeniach. Na sukces trzeba zapracować, a on jest na dobrej drodze i dostaje coraz więcej propozycji.
Swoją przygodę z aktorstwem Jasper Sołtysiewicz zaczynał jako nastolatek w branży reklamowej. W ciągu trzech lat zagrał w pięćdziesięciu reklamach, które były pokazywane w wielu krajach na świecie. Podczas castingów nauczył się pracy przed kamerą i postanowił spróbować swoich sił w większych produkcjach. Teraz ma już na swoim koncie role w kilku serialach, m.in. w „Przyjaciółkach”, „Koronie królów”, „W rytmie serca” i „Znakach”. Największą popularność przyniosła mu jednak rola Justina w „Barwach szczęścia”, gdzie gra nastoletniego Kanadyjczyka. Teraz widzowie będą mogli go oglądać w nowej produkcji TV 4 „Miłość na zakręcie”.
– Świat aktorski to dla mnie przede wszystkim świat pracy, którą lubię, choć pochłania mi ona dużo czasu. Teraz tego wszystkiego mam naprawdę bardzo, bardzo dużo i zdarza się, że nie mam ani jednego dnia dla siebie. Ale cały czas staram się działać na pełnych obrotach i robić to najlepiej jak potrafię, żeby to się nie zatrzymało – mówi agencji Newseria Jasper Sołtysiewicz.
Jasper Sołtysiewicz nie spodziewał się, że aktorstwo będzie wymagało tyle wysiłku, poświęceń, silnej woli i zaangażowania. By dobrze zagrać swoją rolę, nie wystarczy się bowiem nauczyć swojej kwestii ze scenariusza. Trzeba też dołożyć coś od siebie. W tym zawodzie liczy się bowiem nie tylko talent, lecz także charyzma, inwencja twórcza i bystrość.
– Wyobrażałem sobie ten zawód troszeczkę inaczej. Dopóki nie zacząłem naprawdę grać, myślałem tak, jak na początku myśli każdy człowiek, który nie jest z tej branży, że to jest łatwa praca. I do dzisiaj czasem słyszę: A, bo ty to jesteś tylko aktorem, to łatwe jest. Ja mówię: No tak, dzisiaj np. byłem 19 godzin na planie, spadłem z konia, zabierała mnie karetka, miałem ileś tam stopni gorączki. I cały czas trzeba dawać sto procent, bo patrzy się na ręce dosłownie cała ekipa, więc presja jest. Staramy się naprawdę robić to najlepiej, jak potrafimy, dużo wymagamy sami od siebie i to jest coś, z czego nie zdawałem sobie wcześniej sprawy, że naprawdę trzeba się w to tak angażować cały czas, myślałem, że to samo później jakoś tak przychodzi – mówi Jasper Sołtysiewicz.
Aktor jednak nie żałuje wyboru swojej drogi życiowej. Aktorstwo daje mu bowiem wiele możliwości.
– Jest na pewno bardzo dużo plusów tego zawodu, tym bardziej, jeśli się to lubi i nie ma się problemu z kamerą, a wręcz odwrotnie. Jak się jest już troszkę rozpoznawalnym, to można robić dużo dobrych rzeczy, są różne fajne akcje, też reklamowe, a to idzie w parze z finansami. I przede wszystkim są różne miejsca, różni ludzie, cały czas dzieje się coś nowego, bo ja bym po prostu nie wytrzymał w jednym biurze, przy jednym biurku nawet 3 dni – mówi Jasper Sołtysiewicz.
Nowa propozycja TV 4 „Miłość na zakręcie” to serial obyczajowy, w którym nie zabraknie wątków komediowych, romantycznych i sensacyjnych. Główna bohaterka, Jowita, doktor mikrobiologii i matka dwojga nastolatków, po śmierci męża zmuszona jest wybierać między karierą akademicką a prowadzeniem centrum samochodowego. Prosto z uczelni bohaterka trafia do całkowicie obcej sobie, zdominowanej przez mężczyzn branży, gdzie musi stawić czoła zupełnie nowym wyzwaniom. Jasper Sołtysiewicz wcieli się w rolę jej syna – 18-letniego Krystiana. To chłopak inteligentny, zrównoważony, który stara się wspierać matkę, a jednocześnie wybija się na niezależność.
– Przez to, że to jest nowa produkcja, to na początku też wszyscy muszą się zgrać, aktorzy muszą poznać swoich bohaterów. Na pewno było dużo śmiechu, mało płaczu, ale myślę, że te początki są najtrudniejsze. Bo żeby zgrać się, czasem wychodzą niezłe parodie. Pracujemy ze sobą od niedawna, ale jest pozytywnie, lubimy się wszyscy – mówi mówi Jasper Sołtysiewicz.
W serialu nie zabraknie też wątku miłosnego. Krystian będzie bowiem zakochany w Martynie. Kiedy okaże się, że jego miłość to córka nieuczciwego właściciela konkurencyjnej firmy, popadnie w konflikt z matką, która nie akceptuje tego związku.
Czytaj także
- 2025-07-03: Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
- 2025-07-01: Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego
- 2025-07-01: Rynek piwa kurczy się w I półroczu 2025 roku. Zła pogoda w maju przyniosła 12-proc. spadek sprzedaży
- 2025-06-23: Polscy inżynierowie pracują w Częstochowie nad systemami do zautomatyzowanej jazdy. Opracowali jeden z najszybszych komputerów na świecie
- 2025-07-07: Branża budowlana przygotowuje się na boom w inwestycjach infrastrukturalnych. Wyzwaniem może być dostęp do kadr i materiałów
- 2025-06-06: Ze względu na różnice w cenach surowce wtórne przegrywają z pierwotnymi. To powoduje problemy branży recyklingowej
- 2025-05-19: Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
- 2025-05-13: Duże zmiany na rynku agencji PR. Prawie połowa z nich działa na rynku krócej niż pięć lat
- 2025-04-11: Spada udział chowu klatkowego w hodowli drobiu. Wciąż jednak 67 proc. kur trzymanych jest w klatkach
- 2025-04-03: Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.