Newsy

Maria Pakulnis: chcę żyć, pracować i czuć się potrzebną

2016-03-18  |  06:50

Zamykanie się w czterech ścianach to wydanie wyroku na siebie uważa Maria Pakulnis. Zdaniem aktorki dojrzałe kobiety mają takie samo prawo do cieszenia się życiem, dbania o siebie i kariery zawodowej jak ich młodsze koleżanki. Ona sama chce pracować jak najdłużej, nie wyobraża sobie bowiem życia bez aktorstwa.

Maria Pakulnis urodziła się w 1956 roku w lipcu skończy więc 60 lat. Nie zamierza jednak zwalniać tempa i cały czas pracuje zawodowo. Gra w spektaklu „Konserwator” na deskach warszawskiego Teatru Komedia, pojawia się także na małym ekranie. Od marca aktorkę można oglądać w nowym serialu telewizji Polsat „Powiedz TAK!”. Twierdzi, że kocha swój zawód, który jest dla niej całym życiem, i nie umiałaby z niego zrezygnować. Chce też cały czas czuć się potrzebna.

Jedyne, o co mogę prosić, nie wiadomo do końca kogo, to o zdrowie i dobrą formę i żeby się nie zamykać w czterech ścianach, nie rezygnować z życia, bo wtedy się wydaje wyrok na siebie. Chcę żyć, pracować i czuć potrzebną – mówi Maria Pakulnis agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktorka zauważa, że w Polsce wciąż od kobiety po 50 roku życia wymaga się raczej skoncentrowania na życiu rodzinnym i opiece nad wnukami, nie pozwala się im natomiast cieszyć życiem i swobodą. Maria Pakulnis ma nadzieję, że już wkrótce postawa ta ulegnie zmianie, a ludzie z jej pokolenia będą szanowani i doceniani. Pewne symptomy zmian sama już zauważyła. Jej zdaniem dojrzałe Polki mają coraz więcej odwagi do życia według własnych zasad.

Widzę coraz więcej kobiet w moim wieku, które chodzą zadbane, uprawiają sporty, umawiają się do teatru, chodzą na wino, dokształcają się i po prostu zwyczajnie żyją. I nie wolno zapominać, że każdy będzie miał kiedyś to 50+ i wtedy dopiero zrozumie, o czym ja mówię – mówi Maria Pakulnis.

W serialu „Powiedz TAK!” Maria Pakulnis wciela się w postać Zofii ciotki głównej bohaterki, rozwódki, która lubi dobrą zabawę i męskie towarzystwo. Żyje z dnia na dzień, stale wpada w kłopoty i nie przejmuje się konsekwencjami swojego postępowania. Maria Pakulnis twierdzi, że jej bohaterka jest zaprzeczeniem stereotypu ciotki jako kobiety pełnej ciepła, realizującej się w kuchni i czekającej na rodzinę z obiadem.

Dawno nie spotkałam się z tak dobrze napisaną rolą. Naprawdę miałam fantastyczne zadanie aktorskie do wykonania i mam nadzieję, że to będzie dalej trwało, bo taka rola trafia się rzadko – mówi Maria Pakulnis.

Serial „Powiedz TAK!” można oglądać na antenie telewizji Polsat we wtorki o godz. 21.30. Oprócz Marii Pakulnis w obsadzie znaleźli się m.in. Katarzyna Zawadzka, Cezary Pazura, Agnieszka Więdłocha, Mikołaj Roznerski, Nikodem Rozbicki i Sylwia Gliwa. 

Czytaj także

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Julia Kamińska: Bardzo niepokoi mnie trend odwrotu od sprawdzonych szczepionek ratujących życie. Chciałabym, żeby ludzie ufali naukowcom i nie bali się

Aktorka dba o swoje zdrowie, regularnie wykonuje badania profilaktyczne, bacznie obserwuje swój organizm i szczepi się przeciwko chorobom zakaźnym. Jak przekonuje, szczepienia osób pełnoletnich są tak samo ważne jak dzieci, niektóre choroby bowiem częściej występują u dorosłych, a dodatkowo mają cięższy przebieg i niosą ze sobą ryzyko wielu powikłań. Julia Kamińska nie rozumie więc niechęci Polaków do szczepień ochronnych. Jej zdaniem to najlepsza inwestycja w zdrowie, więc trzeba zaufać naukowcom i lekarzom.

Problemy społeczne

Zapobieganie cyberuzależnieniom wśród dzieci wymaga dużego zaangażowania rodziców. Zakazy nie są wystarczające

W obliczu rosnącego problemu cyberuzależnień wśród nieletnich kluczową rolę w jego zapobieganiu odgrywają rodzice – uważa Anna Dela, prezeska Instytutu Człowieka Świadomego. Jej zdaniem to oni powinni jak najwcześniej ustalić swoim pociechom zasady korzystania z sieci i limity czasowe. Muszą też zapewnić dzieciom atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu, żeby się im nie nudziło, kiedy będą offline. Rodzice często zbyt późno zauważają alarmujące sygnały, kiedy konieczna jest już konsultacja z psychologiem.

Teatr

Małgorzata Potocka: Jestem absolutnie oddana mojemu teatrowi. Jak się robi teatr z pasji, to nie trzeba odpoczywać

Twórczyni Teatru Sabat zaznacza, że prowadzenie teatru to nie tylko praca, ale także misja, która wymaga poświęcenia, a sukcesy przynoszą ogromną satysfakcję. Spektakularne rewie są efektem pasji, zaangażowania i profesjonalizmu wielu osób, a ona jest nie tylko reżyserką, choreografką i tancerką, ale także doskonałą menedżerką. Założycielka placówki podkreśla, że atmosfera, która panuje w Tatrze Sabat, sprzyja współpracy. Artyści czują się w nim jak w rodzinie i wciąż mogą doskonalić swoje umiejętności, co przekłada się na jakość przedstawień oraz na zadowolenie widzów.