Newsy

Shaggy: Sting jest dla mnie jak brat. Zrobię wszystko, o co mnie poprosi

2019-07-26  |  06:17

Gdy Sting dzwoni i mówi: Shaggy, zróbmy to czy tamto, ja się zgadzam – mówi wokalista. Obecnie nie planuje współpracy z żadnym artystą, nie ukrywa jednak, że dla Stinga zawsze jest gotów zrobić wyjątek. Bardzo dobrze wspomina pracę przy ich pierwszym wspólnym krążku i chętnie powtórzyłby ją w przyszłości.

Pierwszy wspólny album Shaggy'ego i Stinga ukazał się w kwietniu 2018 roku. Jego tytuł „44/876” odnosił się do telefonicznych numerów kierunkowych rodzinnych krajów obu wokalistów, czyli Wielkiej Brytanii i Jamajki. Na krążku znalazło się dwanaście premierowych kawałków utrzymanych przede wszystkim w lekkich, melodyjnych rytmach reggae. Shaggy podkreśla, że „44/876” w zamyśle miał być nowym krążkiem Stinga, który chciał nagrać płytę w stylistyce reggae.

Poprosił mnie o pomoc. Ostatecznie wystąpiłem w kilku utworach, więc Sting stwierdził, że najlepiej byłoby po prostu nagrać całą płytę razem, skoro tak świetnie bawiliśmy się przy jej powstawaniu – mówi wokalista agencji informacyjnej Newseria Lifestyle. 

Krążek został bardzo pozytywnie przyjęty przez krytyków muzycznych, zanotował też dobre wyniki sprzedaży. Shaggy nie ukrywa jednak, że przekonanie do niej słuchaczy zajęło sporo czasu. Wokalista od początku kariery porusza się w bujających rytmach pop i reggae, Sting jest natomiast żywą legendą rocka, co oznacza, że słuchają ich osoby o skrajnie różnych gustach muzycznych. Shaggy przyznaje, że wielu jego fanów nie rozumiało, dlaczego nawiązał współpracę właśnie ze Stingiem.

Ostatecznie płyta została odznaczona statuetką Grammy i nieźle się sprzedała, wymagało to jednak intensywnej promocji. Ponieważ fani podchodzili do tej płyty z rezerwą i nie wiedzieli, co o niej sądzić, postanowiliśmy ze Stingiem przekonać do niej ludzi – mówi wokalista.

Shaggy twierdzi, że wspólna praca nad krążkiem „44/876” była interesująca i chętnie by ją powtórzył w przyszłości. Obecnie zajęty jest promocją swojego solowego krążka „Wah gwaan?!”, który ukazał się pod koniec czerwca, i nie myśli o olejnym krążku ani współpracy z innym artystą. Nie ukrywa jednak, że nie dotyczy to Stinga – w jego przypadku zawsze jest bowiem otwarty na propozycje.

Jesteśmy przyjaciółmi, a nie tylko dwoma kolesiami, którzy nagrali razem płytę – Sting jest dla mnie jak brat. Zrobię wszystko, o co mnie poprosi. Nie ma znaczenia, czym się akurat zajmuję. Gdy Sting dzwoni i mówi: Shaggy, zróbmy to czy tamto, ja się zgadzam – mówi Shaggy.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.