Mówi: | Monika Strupiechowska |
Funkcja: | kosmetolog |
Firma: | Smile&Beauty |
Skórę zniszczoną szybką utratą wagi mogą ujędrnić zabiegi endermologii i mezoterapii igłowej
Odchudzanie to bardzo trudna próba dla ciała. Rozstępy, brak jędrności i nadmiar skóry – to najczęstsze efekty uboczne nieprawidłowo przeprowadzonej diety. Przy zbyt szybkiej utracie wagi skóra nie ma bowiem czasu, by dostosować się do nowego kształtu ciała. Zniszczonej zbyt rygorystyczną dietą skórze pomogą zabiegi mezoterapii i endermologii. Dobre efekty przyniosą też automasaże wykonywane podczas kąpieli, naprzemienne ciepłe i zimne natryski oraz regularne stosowanie kremów i balsamów ujędrniających.
Na złą kondycję skóry po odchudzaniu mają wpływ podstawowe czynniki. Jednym z nich jest zbyt rygorystyczna dieta, powodująca bardzo szybką utratę wagi. Skóra nie otrzymuje substancji odżywczych, a tym samym jej wygląd się pogarsza. Problemem jest także brak odpowiedniej pielęgnacji podczas diety. Skóra w trakcie odchudzania potrzebuje szczególnej troski, między innymi zabiegów, które zwiększą jej elastyczność i jędrność.
– Skóra w trakcie odchudzania traci swoją jędrność i elastyczność. Często u kobiet widoczne są na biodrach, pośladkach, udach, a nawet łydkach rozstępy, Można je jednak zniwelować we wczesnym stadium, kiedy nie są jeszcze bardzo widoczne. Rozstępy to po prostu miejsca, w których została przerwana ciągłość skóry i zanikł kolagen – wyjaśnia kosmetolog Monika Strupiechowska w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.
W przypadku kobiet, które walczyły z bardzo dużą otyłością, niezbędna może być interwencja chirurga plastycznego. Podczas operacji lekarz usunie nadmiar skóry. Kobiety, które straciły znacznie mniej kilogramów, powinny skupić się na uelastycznieniu skóry. Warto poddać się serii masaży, np. bańką chińską lub biczami wodnymi, które pobudzą naskórek do regeneracji. Dobre efekty przyniesie też regularny automasaż szorstką rękawicą wykonywany podczas kąpieli, zwieńczony naprzemiennymi chłodnymi i ciepłymi natryskami. Salony kosmetyczne oferują natomiast szereg zabiegów, których celem jest ujędrnienie skóry.
– W ich ofercie znajdziemy mezoterapię igłową i bezigłową oraz inne zabiegi ujędrniające, jak choćby endermologię czy exilis. Dwa ostatnie zabiegi działają na zasadzie masażu podciśnieniowego i fali radiowej, która świetnie zwiększa gęstość i elastyczność skóry oraz stymuluje proces lipolizy – mówi Monika Strupiechowska.
Endermologia to zabieg polegający na masażu ciała specjalnym urządzeniem wytwarzającym podciśnienie. Pomaga pozbyć się nadmiaru wody oraz toksyn, poprawia też sprężystość skóry. Eksperci polecają także mezoterapię bezigłową, czyli zabieg podczas którego za pomocą głowicy z prądem wprowadzane są w głąb skóry substancje ujędrniające. Exilis natomiast to połączenie ultradźwięków i energii o bardzo wysokiej częstotliwości. Podczas zabiegu rozbijane są komórki tłuszczowe, a skóra pobudzana jest do produkcji naturalnego kolagenu, dzięki czemu staje się bardziej jędrna. Odchudzanie wpływa nie tylko na skórę ciała, lecz także na skórę twarzy. Ona również traci jędrności i elastyczność, którą przywrócić mogą specjalistyczne zabiegi.
– Skórę twarzy także możemy poddać zabiegom mezoterapii mikroigłowej i igłowej. Wykonuje się je w odstępach dwutygodniowych w serii pięciu zabiegów. Dodatkowo możemy takie zabiegi połączyć z podawaniem kwasu glikolowego, który stymuluje skórę, pobudza naczynia krwionośne, dzięki czemu skóra lepiej wchłaniana substancje aktywne w trakcie zabiegu – wyjaśnia Monika Strupiechowska.
Warto również pamiętać o tym, że na stan skóry bardzo korzystny wpływ ma także wysiłek fizyczny. Pobudza on krążenie krwi, dzięki czemu skóra szybciej otrzymuje niezbędne składniki odżywcze.
Czytaj także
- 2025-06-30: Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]
- 2025-05-29: Stabilność zatrudnienia jedną z najważniejszych kwestii dla pokolenia Z. Nie chodzi jednak o wieloletnią pracę na etacie
- 2025-04-15: 400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie
- 2025-04-01: Ponad 2 mld ludzi nie ma dostępu do czystej wody. To pogłębia ubóstwo i nierówności społeczne
- 2025-05-13: Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny
- 2025-04-22: Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
- 2025-03-18: Sylwia Bomba: W liceum nikt nie miał odwagi prosto w oczy nazwać mnie grubasem. Ale jak szłam korytarzem, to czułam śmiechy za moimi plecami
- 2025-03-10: Sylwia Bomba: Przez 10 lat odchudzałam się bezskutecznie. Potrafiłam codziennie biegać 15 km albo w ogóle nie jeść
- 2025-02-19: Wycofanie się USA z WHO może mieć katastrofalne skutki. Cenę zapłacą także kraje UE
- 2025-01-07: W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.