Newsy

Sławomir i Kajra: Raczej nie dzielimy się naszym życiem prywatnym, ale w teledysku do utworu „Kolorowy film” jest dużo o nas. To podsumowanie ostatniej dekady naszego życia na scenie i za kulisami

2023-12-29  |  05:16

Artyści zamierzają zakończyć mijający rok premierą swojego nowego utworu. Jak podkreślają, „Kolorowy film” to wyjątkowy singiel podsumowujący ich dotychczasową karierę muzyczną. Mają więc nadzieję, że będzie to nie lada gratka dla tych, którzy zdecydują się spędzić sylwestrowy wieczór z telewizyjną Dwójką. Sławomir i Kajra są już w Zakopanem, gdzie trwają próby do tego widowiska. Piosenkarka nie kryje również swojej ekscytacji przygotowanymi specjalnie dla nich zmysłowymi kreacjami, które ociekają cekinami i pobudzają wyobraźnię.

– Na ogromnej scenie w Zakopanem po raz pierwszy zaśpiewamy utwór pod tytułem „Kolorowy film”. Tę piosenkę szykujemy już od kilku miesięcy. Zapraszamy państwa również do tego, żeby zobaczyć teledysk, bo będzie tam trochę bardzo osobistych, prywatnych i ważnych dla nas momentów  – mówi agencji Newseria Lifestyle Sławomir.

– Właściwie ten teledysk powstawał od 10 lat, czyli od momentu istnienia Sławomira. Jest dla nas bardzo ważny, bardzo osobisty i wreszcie chyba też odpowiada na pytanie, co z nami Sławomir w końcu będzie. Teraz się więc Państwo po prostu wszystkiego dowiedzą – mówi Kajra.

W ciągu ostatniej dekady kariera sceniczna Sławomira nabrała szybkiego tempa. Wokalista i jego żona wystąpili na wielu scenach w Polsce i za granicą, wzięli udział w różnych festiwalach i widowiskach telewizyjnych, wypromowali przeboje, które mają miliony odsłon w serwisie YouTube, i zyskali sympatię fanów. W swoim prywatnym archiwum artyści mają więc wiele materiałów wspomnieniowych i nie ukrywają, że niełatwo było wybrać do teledysku zaledwie kilkanaście pamiątkowych kadrów.

– Myślę, że ten tytuł „Kolorowy film” oddaje to, co się działo u nas w ostatnich latach. Ale będzie też niespodzianka – wielka gwiazda, która właśnie wystąpi w naszym teledysku, tak że bądźcie na bieżąco, subskrybujcie i nie przegapcie – zachęca Sławomir.

– To jest bardzo zakulisowy teledysk. Myślę, że czegoś takiego państwo jeszcze u nas nie widzieliście. My generalnie raczej nie dzielimy się naszym życiem prywatnym, ale tam po prostu będzie grubo. I mam nadzieję, że będzie też odpowiedzią na to, jak tak naprawdę mamy się w naszym związku i na czym to nasze bycie razem polega – mówi Kajra.

31 grudnia Sławomir i Kajra po raz kolejny już wystąpią na scenie „Sylwestra marzeń z Dwójką”, organizowanego w zimowej stolicy Polski. Cieszą się, że znaleźli się w gronie artystów wyróżnionych przez TVP i jak podkreślają, zależy im na tym, by nie zawieść oczekiwań twórców widowiska i swoich fanów.

– Przygotowania trwają już od kilku miesięcy, bo to jest wybór repertuaru, premierowy utwór, zagramy też „Cudowronka”, czyli piosenkę, która powstała na moje 40. urodziny, a że podobno czterdziestkę świętuje się cały rok, to myślę, że będzie to takie huczne zakończenie. Wszyscy bardzo solidnie przygotowują się do tego występu, bo zależy nam na tym, żeby to była wyjątkowa noc i żeby państwo dostali rozrywkę na najwyższym możliwym poziomie – mówi Sławomir.

Kajra zdradza też, że na tę okazję zostały przygotowane specjalne kreacje, które na pewno zrobią na widzach i na publiczności w Zakopanem ogromne wrażenie.

– Oj, będą diamenty, no i złoto oczywiście będzie i będzie bardzo niegrzecznie. Kreacje Sławomira są szyte przez najlepszych krawców w Polsce, więc myślę, że też będzie lśnił – mówi wokalistka.

Sławomir podkreśla, że lubi świętować Sylwestra właśnie na scenie i ma to dla niego dość symboliczny wydźwięk.

– Dla nas to jest taki moment, kiedy podsumowujemy cały rok koncertowy, a tych koncertów w tym roku było bardzo dużo i bardzo się cieszymy z tych wszystkich spotkań. I wiem, że są fani, którzy specjalnie jadą na Sylwestra do Zakopanego, żeby właśnie nas na żywo zobaczyć, czekają na „Miłość w Zakopanem”, czekają na „Cudowronka” i na premierę – dodaje.

Transmisja koncertu sylwestrowego z Zakopanego na antenie TVP2 od godziny 19.50. Widowisko pokażą także TVP1 i TVP Polonia. Podczas „Sylwestra marzeń z Dwójką” wystąpi 29 artystów, wśród nich Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Blanka, Cleo, Viki Gabor i Zenon Martyniuk.

 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.