Newsy

Agnieszka Radwańska: Inwestuję przede wszystkim w mieszkania, nie tylko w Polsce. Zawsze marzyła mi się restauracja, w planach mam otwarcie akademii tenisa

2021-04-28  |  06:02

Była tenisistka pieniądze zarobione na korcie inwestowała przede wszystkim w nieruchomości. Jest właścicielką apartamentów w Krakowie, Warszawie, Zakopanem, Sopocie czy Miami. Jak jednak sama przyznaje, wzorem innych tenisistów ma w planach otwarcie własnej akademii. Jej marzeniem jest też restauracja.

Agnieszka Radwańska jeszcze jako aktywna tenisistka inwestowała pieniądze zarobione na korcie. W 2018 roku otworzyła w Krakowie hotel – Aga Tenis Apartments to 10 luksusowych apartamentów, a każdy wystrojem nawiązuje do miasta, w którym wygrała turniej.

 – Faktycznie to było coś, co zawsze chciałam mieć. W każdym apartamencie można znaleźć pamiątki, puchary, różne gadżety z tych miast, gdzie wygrywałam turniej. W planach jest powiększenie tych apartamentów, może też gdzieś w innym mieście powstanie druga część. Wydaje mi się, że trzeba jednak poczekać na trochę lepsze czasy – mówi Agnieszka Radwańska agencji Newseria Lifestyle.

Polka przez lata na korcie zarobiła niemal 28 mln dol., kolejne miliony poza nim dzięki kontraktom reklamowym. Choć to, ile mogła zarobić, pozostaje tajemnicą marketingową, ostrożne szacunki mówią o 10 mln dol. Mimo olbrzymich pieniędzy raczej nie była rozrzutna – jej miłością były torebki, jednak pieniądze zazwyczaj wydawała rozsądnie. Jeszcze w trakcie kariery, z myślą o sportowej emeryturze, inwestowała w nieruchomości.

– Zawsze inwestowałam w mieszkania, więc mieszkań mam kilka w przeróżnych miejscach, nie tylko w Polsce – przyznaje tenisistka.

Wiadomo, że Agnieszka ma mieszkania m.in. w Krakowie, Warszawie, Zakopanem, Sopocie, ale też w Miami. W planach ma jednak kolejne inwestycje.

– Marzyła mi się restauracja, może kiedyś też taką będę mieć, nie mówię nie. I to na pewno będzie też challenge. Na pewno daje to dużą satysfakcję, kiedy klient wychodzi z restauracji zadowolony i chce wracać. Sama się wychowałam w restauracjach, więc mam to doświadczenie, co jest ważne i czego ktoś oczekuje – tłumaczy Agnieszka Radwańska.

Gwiazdy tenisa inwestują na potęgę. Serb Novak Djoković ma już kilka restauracji i akademię tenisową, Rafael Nadal – sieć restauracji, nieruchomości i akademię tenisa. W ich ślady chce pójść Polka, która planuje otwarcie własnej akademii, w której będą się uczyć jej następcy.

– Wiadomo, że też bym chciała mieć kiedyś swój klub, swoją akademię i to też jest w planach. Może nie teraz, jeszcze nie w tym roku, ale w najbliższych latach mam nadzieję, że coś takiego powstanie – zapowiada była tenisistka.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maja Sablewska: Musieliśmy przeformatować mój program, bo zmienia się moda i społeczeństwo. Jest więcej tolerancji, a kobiety są bardziej odważne

Stylistka zaznacza, że w swoim programie nie działa pochopnie i na oślep, a wszystkie metamorfozy poprzedzone są szczerą rozmową z bohaterkami. Z obserwacji Mai Sablewskiej wynika, że kobiety są coraz bardziej odważne w kwestii wyglądu i ubioru, nie boją się eksperymentować, chętnie szukają inspiracji i już nie przejmują się tak bardzo krytyką innych osób.  W kolejnej formatu „10 lat młodsza w 10 dni z Sablewską” jego gospodyni musi więc dostosować się do zmieniających się warunków i sprostać wymaganiom uczestniczek.

Uroda

Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga

Prezenterka nie ukrywa, że czasem lubi odpocząć od telewizyjnego looku i jeśli tylko może, to rezygnuje z perfekcyjnego makijażu, jaki jest koniecznością w pracy przed kamerami. W swoich mediach społecznościowych również nie unika zdjęć, na których pokazuje, jak wygląda bez filtrów i make-upu. Paulina Sykut-Jeżyna podkreśla, że bardziej niż na kosmetyki kolorowe stawia na pielęgnacyjne. Szczególnie dba o odpowiednie nawilżenie skóry, by zawsze była gładka i promienna.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.