Mówi: | Karolina Pilarczyk |
Funkcja: | drifterka |
Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca
Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.
Karolina Pilarczyk podkreśla, że uczestnicy nowego reality show TVN-u musieli się zmierzyć z różnorodnymi, nieprzewidywalnymi zadaniami, które wymagały nie tylko fizycznej sprawności, ale także wytrzymałości psychicznej, bo niejednokrotnie trzeba było przekraczać swoje granice.
– Program „Mistrzowskie pojedynki” jest bardzo trudny, ponieważ kompletnie musieliśmy wychodzić poza swoją strefę komfortu i robić coś, do czego nie jesteśmy przyzwyczajeni, a rywalizacje, które nam przygotowano, były naprawdę dużym wyzwaniem. Kosztowały nas krew, pot i łzy. Aż straciłam kawałeczek palca. Nie zdradzę szczegółów, co się stało, trzeba obejrzeć, co tam się wydarzyło, ale rzeczywiście zadania, które nam przygotowano, dla wszystkich były nieprzewidywalne i nikt nie wyszedł bez szwanku. Każdy miał jakieś ślady walki – mówi agencji Newseria Karolina Pilarczyk.
Na szczęście w przypadku kontuzji, urazu czy innej niedyspozycji uczestnicy mogli liczyć na fachową pomoc medyczną.
– Zdradzę może kawałeczek backstage’u, ale była ekipa medyczna, była cudowna dziewczyna, która nas wspierała. I słyszałam, jak klęła, kiedy mówiła, że była przygotowana, że będzie opatrywać jedną lub dwie osoby, a nie wszystkich. I to świetnie pokazuje, co tam się działo – mówi.
Uczestnicy nie wiedzieli wcześniej, jakie konkurencje przygotowali dla nich producenci, zatem nie mogli się do nich jakoś przygotować. Karolina Pilarczyk zaznacza jednak, że lubi niespodzianki i ekstremalne wyzwania, więc była zdeterminowana i gotowa na wszystko.
– Ja jestem bardzo upartą osobą, może fizycznie nie byłam najlepiej przygotowana z całej grupy, ale wiedziałam, że będę walczyć do końca, będę robiła wszystko, żeby zrobić daną rzecz i na pewno się nie poddam. Zaskoczeń była ogromna liczba, natomiast w rywalizacjach sportowych nie tylko trzeba było być dobrze przygotowanym fizycznie, ale też wytrzymałościowo. Liczył się też refleks i inne tego typu rzeczy. Było dużo ciekawych zadań, więc każdy miał szansę, by pokazać, na co go stać – zaznacza.
Drifterka nie kryje dumy z tego, że mogła się znaleźć w gronie takich sportowców jak: Iga Baumgart-Witan, Olga Kelm, Iwona Guzowska, Adam Kszczot, Damian Janikowski, Jakub Rzeźniczak czy Radosław Majdan. Rywalizacja ze znakomitymi sportowcami była dla niej ogromnym zaszczytem i okazją do sprawdzenia własnych możliwości.
– Piękne było też to, że moimi rywalami byli ludzie, których podziwiam. To są sportowcy z krwi i kości, to są mistrzowie, których widzimy najczęściej wtedy, kiedy wygrywają, a tak naprawdę oni mają też za sobą pełno porażek, które musieli przegryźć, podnieść się i iść do przodu. Więc bardzo byłam ciekawa tych ludzi i nie mogłam się doczekać, żeby ich poznać, żeby porozmawiać, żeby się dowiedzieć, jak się przygotowują, motywują, jak pokonują swoje słabości. I to było coś wow – mówi.
Karolina Pilarczyk przyznaje, że propozycja udziału w tym formacie niezwykle ją ucieszyła, choć miała świadomość, że nie jest typowym sportowcem. Pozostali uczestnicy niejednokrotnie udowodnili, na co ich stać na boisku piłkarskim, na ringu czy na bieżni. Ona natomiast zasiada za kierownicą auta wyścigowego i w tym przypadku nie liczy się kondycja, ale zupełnie inne rzeczy.
– Ja rzeczywiście jestem z trochę innego świata niż reszta sportowców, którzy biorą udział w tym programie. Nie potrzebuję bowiem takiego przygotowania fizycznego, tylko potrzebuję sprzętu, bo u mnie bardzo duże znaczenie ma samochód, którym się poruszam, oraz wytrzymałość i trzymanie swoich emocji na wodzy. Ja mam raptem minutę przejazdu, ale to jest na maksymalnych obrotach, że minimalna dekoncentracja powoduje, że popełniamy błędy. Jak zobaczyłam więc, z kim będę rywalizować w tym programie, no to było wow. Ja tu razem z tymi mistrzami, to była absolutna nobilitacja i przede wszystkim ogromna ekscytacja. Bardzo chciałam zobaczyć, jak ja się sprawdzę versus tacy sportowcy z krwi i kości – mówi.
Drifterka nie chce wskazywać, kto był wyjątkowo trudnym przeciwnikiem, bo każdy miał ukryte asy w rękawie i potrafił zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie.
– Najśmieszniejsze jest to, że jak się patrzy na wszystkich sportowców i się ich analizuje, to możemy sobie znaleźć faworyta, a potem te rywalizacje były tak przygotowane, że cała nasza analityka brała w łeb. Więc wszyscy byli groźni, wszyscy mieli chęć walki, byli niesamowicie zdeterminowani, byli zmotywowani i wszyscy z tych uczestników byli groźnymi przeciwnikami – uważa Karolina Pilarczyk.
Z jej obserwacji wynika, że z każdym zadaniem doskonale radził sobie chociażby najstarszy uczestnik programu Radosław Majdan. Mimo że jest już na sportowej emeryturze, to dzięki regularnym treningom udało mu się zachować nienaganną kondycję fizyczną.
– Radek Majdan jest sportowcem z krwi i kości, który przez lata uprawiał sport i akurat jego przewagą było też to, że wtedy, kiedy był czynnym sportowcem, mógł się skoncentrować wyłącznie na swoich wynikach. Przypomina mi się, kiedy rozmawialiśmy o naszych sportach i Radek powiedział, że dla sportowców przejście na emeryturę jest trudne, ponieważ wcześniej to mieli wszystko przygotowane i zapewnione: treningi, trenerów, PR-owców, lekarzy, wszelką opiekę. Wtedy cała reszta na niego spojrzała i mówimy: Radek, ty jesteś w jakiejś bańce, bo jednak my musimy sami to sobie organizować, więc jesteśmy też biznesmenami, sportowcami, dietetykami – dodaje.
Premierowe odcinki programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” będzie można oglądać w środy o godz. 20:50 na antenie TVN-u.
Czytaj także
- 2025-01-21: Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok
- 2025-01-13: Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
- 2025-01-15: Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
- 2025-01-07: Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
- 2024-12-16: Na przewlekłą chorobę nerek cierpi w Polsce 4,5 mln osób. Pacjenci apelują o szerszy dostęp do leczenia, które opóźnia dializy
- 2024-12-02: W ostatnich miesiącach coraz więcej Polaków sięga po jabłka. Konsumpcja tych owoców jednak z roku na rok spada [DEPESZA]
- 2024-11-28: Pozew przeciwko Skarbowi Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Może to wpłynąć na przyszłe regulacje
- 2024-11-29: Parlament Europejski zatwierdził unijny budżet na 2025 rok. Wśród priorytetów ochrona granic i konkurencyjność
- 2024-12-05: Opieka długoterminowa mierzy się z niedoborem kadr. Brakuje szczególnie pielęgniarek
- 2024-11-27: Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok
W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.
Problemy społeczne
Polacy nie wiedzą zbyt dużo o chorobach mózgu. Jeszcze mniej o tym, jak o niego dbać
Choroby mózgu nie są zbyt rozpowszechnionym tematem wśród Polaków. Znacznie więcej wiedzą o zdrowiu ogólnie czy otyłości. Tym samym trudno im wskazać konkretne choroby, a tym bardziej powiedzieć coś o związanej z nimi profilaktyce. O tzw. higienie mózgu słyszał tylko co trzeci badany, a 13 proc. rozumie, czym ona jest. Dlatego też eksperci wskazują na większą potrzebę edukacji w tym zakresie.
Film
Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA
Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Związku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.