Newsy

Marcin Najman organizuje pożegnalną walkę Andrzeja Gołoty: to będzie jego święto

2014-07-21  |  06:55
Marcin Najman zajmuje się organizacją pożegnalnej walki Andrzeja Gołoty, która ma odbyć się w październiku w Częstochowie. Najman zapewnia, że będzie to sportowe widowisko na najwyższym poziomie, a zarazem piękne pożegnanie 46-letniego zawodnika z boksem. Gołota, na co dzień mieszkający w Chicago, wstaje codziennie o szóstej rano, by trenować do walki.

Bokser miał okazję odwiedzić Andrzeja Gołotę kilka tygodni temu w Chicago. Według Najmana brązowy medalista olimpijski z Seulu jest w doskonałej formie.

Andrzej jest w bardzo dobrej formie fizycznej. Cały czas trenuje, codziennie rano wstaje o szóstej i idzie na siłownię, dlatego o formę fizyczną absolutnie nikt nie powinien się obawiać. Andrzej przyleci do Polski już we wrześniu, aby do tej walki trenować blisko dwa miesiące u nas, na miejscu. Myślę, że on czeka na tę walkę, bo to będzie starcie, które będzie jego pięknym pożegnaniem – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Marcin Najman.

Pożegnalna starcie, która odbędzie się 25 października w Częstochowie, będzie walką pokazową, bez werdyktu. Najman jest przekonany, że będzie to wydarzenie na najwyższym poziomie.

Tutaj nie chodziło o to, żeby on ze swoim przeciwnikiem się nokautował, tylko żeby zaprezentowali kibice mogli obejrzeć piękną walkę. To będzie po prostu święto Andrzeja, taki benefis. Pojawią się przyjaciele boksera. Nie będzie werdyktu, ale za to nie zabraknie tortu, szampana i konfetti – zdradza bokser.

Bokser zdementował również plotki, jakoby przygotowywał się do walki z Arturem Binkowskim.
 
Nigdy tej walki nie potwierdziłem. Ktoś chciał do tej walki doprowadzić, ale jej nie będzie – mówi.

Marcin Najman jest pięściarzem wagi ciężkiej. W boksie zawodowym stoczył 19 walk, z czego 15 wygrał. Z wykształcenia jest muzykiem i pedagogiem. Gra na kontrabasie oraz fortepianie.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.