Newsy

Posłanka Jagna Marczułajtis uczy jazdy na snowboardzie

2014-01-02  |  07:00
Mówi:Jagna Marczułajtis-Walczak
Funkcja:snowboardzistka
  • MP4
  • Jagna Marczułajtis-Walczak, polska snowboardzistka i posłanka na Sejm VII kadencji, prowadzi w Witowie szkołę narciarską. Co ciekawe także sama prowadzi zajęcia z kursantami, choć przyznaje, że czasem ciężko pogodzić jej wszystkie obowiązki.

    Marczułajtis-Walczak od 2006 roku prowadzi szkołę narciarską w Witowie (gmina Kościelisko). Posłanka i wielokrotna mistrzyni jazdy na snowboardzie zaprasza wszystkich na zajęcia, które sama prowadzi.

    Jest to szkoła pod moim patronatem i zapraszamy tam rodziny z dziećmi. Jest fantastyczna atmosfera i zawsze dobre warunki narciarskie –  zapewnia Jagna Marczułajtis-Walczak w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

    Wiele osób wybiera "Szkołę Jagny Marczułajtis" przez wzgląd na możliwość treningów z samą założycielką.

    Zdarza się, że przyjeżdżają osoby i chcą ćwiczyć tylko ze mną i zawsze taka szansa istnieje oczywiście. Należy się wcześniej umówić, zapowiedzieć, bo tak z biegu to czasami trudno mnie spotkać. Ale prowadzę również szkolenia, jak ktoś bardzo chce, to damy radę – zaprasza do wspólnej jazdy posłanka.

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Dziecko

    Edukacja

    W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

    W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

    Psychologia

    Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

    – Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.