Mówi: | Ewa Pośpiech |
Funkcja: | manicurzystka |
Firma: | Mani Mani |
Striplac to nowy sposób na trwały manicure
Lakier hybrydowy to połączenie tradycyjnego lakieru i żelu. Jego największą zaletą jest trwałość – na paznokciach utrzymuje się od dwóch do trzech tygodni, w zależności od kondycji płytki. Jest też, bardziej niż klasyczny lakier, odporny na uderzenia i ścieranie. Właścicielki zdrowych, mocnych paznokci mogą poddawać się zabiegom manicure hybrydowego nawet przez kilkanaście miesięcy, bez przerwy. Na trwałość hybrydy ma też wpływ jakość użytych przez manicurzystkę kosmetyków.
– Odżywianie i tryb naszego życia mają bardzo duży wpływ. Wiele czynników ma znaczenie: nałożenie hybrydy, marka lakieru, jaki stosujemy. W tej chwili są różne produkty na rynku, dostępne w wielu miejscach – tłumaczy manicurzystka Ewa Pośpiech w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.
Kobiety, które mają słabe paznokcie, nie powinny nadużywać manicure hybrydowego, ponieważ przy długotrwałym stosowaniu może on mieć niekorzystny wpływ na stan płytki. Lakier hybrydowy jest odporny na działanie zwykłych zmywaczy. Usunąć go można wyłącznie za pomocą specjalnego płynu na bazie acetonu, który wysusza płytkę paznokcia. Manicure hybrydowego nie powinno się usuwać poprzez spiłowanie pilnikiem bądź frezarką.
– Mamy bardzo dużo przypadków, kiedy dziewczyna, przychodząc z manicure od kogoś innego, niestety przychodzi z paznokciami tak zniszczonymi, że nie możemy wykonać nawet zwykłego manicure. Trzeba w tym momencie albo położyć oliwkę, albo odżywkę, ponieważ lakier był zdjęty przez frezowanie lub spiłowanie – wyjaśnia Ewa Pośpiech.
Alternatywą dla lakieru hybrydowego może być, wciąż nowy na polskim rynku, striplac. Jego usunięcie nie wymaga użycia żadnych preparatów, wystarczy ściągnąć lakier z paznokcia jak naklejkę. Dzięki temu płytka paznokcia pozostanie nieuszkodzona.
– Nakładamy go podobnie jak hybrydę, czyli utwardzamy również w lampie. Tyle, że nie matowimy płytki. Przy hybrydzie musimy płytkę zmatowić i dopiero nakładamy te wszystkie warstwy. Warstw w striplacu jest tyle samo, więc grubość tego lakieru jest podobna. Tyle że nie matowimy płytki, tylko nabłyszczamy ją. Nie dodajemy przy ściąganiu acetonu, czyli nie wysuszamy tej płytki – radzi Ewa Pośpiech.
Minusem tej metody jest znacznie krótsza w porównaniu do lakieru hybrydowego trwałość. Na paznokciu trzyma się maksymalnie 10 dni.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.