Newsy

Dagmara Skalska, autorka książki "Fitness umysłu": powinniśmy połączyć detoks ciała i detoks umysłu. Nie da się mieć pięknego ciała, gdy w głowie jest bałagan

2017-02-23  |  06:40

Ze swojego doświadczenia wiem, że każdy kryzys i najtrudniejsza nawet sytuacja, jest dla nas najlepszą lekcją, dzięki której zdobywamy życiową mądrość – podkreśla Dagmara Skalska. Autorka książki "Fitness umysłu" zachęca do tego, żeby na wiosnę wyzwolić swój umysł od pesymistycznych myśli, zacząć cieszyć się małymi rzeczami i dokonywać wyborów zgodnych ze swoimi przekonaniami. Warto połączyć detoks ciała i detoks umysłu.

Nasz umysł i ciało są ze sobą połączone. Nie da się mieć pięknego ciała, promieniować dobrą energią, kiedy w naszym umyśle jest bałagan i mnóstwo przeszkadzających myśli, ponieważ to wszystko widać. Najpiękniejsza kobieta, jeśli siądzie i zacznie narzekać, traci cały blask, w związku z tym powinnyśmy połączyć detoks umysłu i detoks ciała, trenować ciało, ale trenować też swój umysł – mówi agencji Newseria Lifestyle Dagmara Skalska, autorka książki "Fitness umysłu".

Trening umysłu powinno się rozpoczynać zaraz po przebudzeniu. Najpierw trzeba odrzucić złe myśli i spojrzeć na świat w kolorowych barwach.

– Warto zacząć od tego, że rano się budzę i przestaję narzekać, że za oknem pada śnieg, że jest zimno, że nie taka pogoda. Każda nasza myśl tworzy nawyk w naszym umyśle, to my wybieramy, co zasilamy. W związku z tym zaczynamy to obserwować i dokonujemy wyboru, czy chcę iść za tą myślą, czy chcę iść za inną myślą – mówi Dagmara Skalska.

Zdaniem Dagmary Skalskiej, trzeba zacząć doceniać pozytywne momenty, nauczyć się cieszyć małymi rzeczami, a każde niepowodzenie spróbować przekuć w sukces.

Ja ze swoich najtrudniejszych sytuacji, kryzysów wyciągnęłam największe lekcje i zdobyłam największą mądrość. Cokolwiek do mnie przypływa to jest pewna lekcja, a ja zawsze mam wybór jak zareaguję na to, co do mnie przypłynie, nawet, jeśli to jest trudna sytuacja. Jestem wolna i mogę to zrobić. I tej wolności musimy się nauczyć i to jest bardzo dobre wyzwanie na wiosnę. A wtedy każdy dzień  zmieni swoją jakość i zaczniemy zupełnie inaczej funkcjonować – tłumaczy Dagmara Skalska.

W codziennym zabieganiu warto się na chwilę zatrzymać, wyjść na wiosenny spacer, nacieszyć się przyrodą, która powoli budzi się do życia.

To są takie proste rzeczy, czyli trening uważności, trening wdzięczności, który polecam, żeby robić, ale to jest również bycie nieustraszoną. Ja jestem nieustraszona, nie boję się w sposób szczery i autentyczny patrzeć na siebie i na swoje życie. Odrzuciłam budowanie wizerunku, pewne maski, które też kiedyś wkładałam, bardzo wiele energii zyskujemy i rozluźniamy się, gdy to zrobimy, gdy po prostu jesteśmy sobą. W związku z tym myślę, że to jest najlepsza droga – odchudzić swoją głowę i wejść w tę wiosnę z taką wewnętrzną przestrzenią, z takim poczuciem luzu, akceptacji – wyjaśnia Dagmara Skalska.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.