Mówi: | Sylwia Majdan |
Funkcja: | projektantka mody |
Sylwia Majdan: Nie czuję potrzeby, żeby zmieniać nazwisko. Poza tym bardzo lubię Radosława
Nazwisko nie ma wpływu na moją karierę – uważa Sylwia Majdan. Projektantka twierdzi, że w jej zawodzie niezbędne są talent i ciężka praca, a nie koneksje. Ona sama zostawiła nazwisko męża po rozwodzie, ponieważ zbyt dużo jej własnych osiągnięć się z nim wiązało. Sylwia Majdan przyznaje, że na decyzji tej zaważyła też sympatia, jaką odczuwa do swojego byłego męża.
Sylwia Majdan zajmuje się projektowaniem mody od jedenastu lat. Swoją pierwszą kolekcję pokazała w 2004 roku. Jest laureatką prestiżowej nagrody Oskary Mody New Look. Przez dziesięć lat prowadziła butik w Szczecinie, niedawno postanowiła otworzyć także salon w Warszawie. Projektantka nie ukrywa, że w ciągu minionych lat jej kariera miewała wzloty i upadki, a ona sama zachowała pokorę wobec tego, co robi. Cały czas też się uczy i zmienia jako projektantka.
– Mam bardzo dużo pokory do tego, co robię, i bardzo duży szacunek do wykonywanego zawodu. Najlepsze kolekcje, mam nadzieję, są jeszcze przede mną. Cały czas ewoluuję, każda kolekcja jest coraz lepsza i mam nadzieję, że moi klienci rosną i dojrzewają ze mną – mówi Sylwia Majdan agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Projektantka twierdzi, że w jej zawodzie nie łatwo się przebić, wierzy jednak, że dzięki talentowi i ciężkiej pracy można osiągnąć sukces. Ona sama ma obecnie duże grono wiernych klientek, wśród których coraz częściej pojawiają się gwiazdy. W jej salonie bywają m.in. Anna Popek i Natalia Siwiec. Sylwia Majdan cieszy się z uznania znanych osób, równie ważne są dla niej jednak zwyczajne klientki.
– Cieszy mnie, kiedy mój salon odwiedza celebrytka, gwiazda, aktorka czy piosenkarka, to wspaniałe, ale normalna kobieta też jest bardzo bliska mojemu sercu. Po prostu tworzę ubrania i cieszę się, jeśli dużo kobiet w nich chodzi, to miód na moje artystyczne serce – mówi Sylwia Majdan.
Zdaniem projektantki na rozwój jej kariery z pewnością nie miało wpływu nazwisko, które nosi. Sylwia Majdan była żoną jednego z najbardziej znanych polskich piłkarzy tylko przez dwa lata. Po rozwodzie nie wróciła jednak do panieńskiego nazwiska – uważa, że zbyt dużo osiągnęła jako Sylwia Majdan, by zaczynać wszystko od nowa. Pod tym nazwiskiem ukończyła ekonomię na Uniwersytecie Szczecińskim oraz Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi.
– Wszystkie studia, które zrobiłam, zrobiłam na to nazwisko i nie czuję w ogóle potrzeby, żeby je zmieniać, poza tym bardzo lubię Radosława. Tworzę swoją markę od tylu lat, nie czuję ani pomocy, ani jej braku – mówi Sylwia Majdan.
Najnowsza kolekcja Sylwii Majdan nawiązuje do modnej w tym sezonie stylistyki lat 60. i 70 XX wieku. Charakteryzuje się prostymi, klasycznymi krojami, które przypadną do gustu zwolenniczkom modowego minimalizmu i ponadczasowej, klasycznej elegancji.
Czytaj także
- 2025-06-27: Za trzy miesiące ruszy w Polsce system kaucyjny. Wątpliwości budzą kwestie rozliczeń i podatków
- 2025-06-13: Kobietobójstwo jest typem przestępstwa niedookreślonym przez polskie prawo. Świadomość na ten temat jest wciąż zbyt mała
- 2025-06-10: Polska może dołączyć do globalnych liderów sztucznej inteligencji. Jednym z warunków jest wsparcie od sektora publicznego
- 2025-06-05: Naukowcy wzywają do większej ochrony oceanów. Przestrzegają przed groźnym w skutkach przełowieniem stad
- 2025-06-04: Rynek nieprzygotowany do wdrożenia systemu kaucyjnego. Może się opóźnić nawet o kilka miesięcy
- 2025-05-23: Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie
- 2025-05-30: Doda: Realizacja filmu o moim życiu obudziła wielu ludzi, którzy mi bardzo źle życzą. Wśród moich byłych też są jakieś nerwowe ruchy
- 2025-05-21: Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
- 2025-04-28: Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy
- 2025-04-25: Członek RPP spodziewa się obniżki stóp procentowych już w maju, może nawet o 50 pb. Potem dyskusja o kolejnej obniżce możliwa w lipcu
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Anna Czartoryska-Niemczycka: Mój tata czytał mi książki. Teraz nagrania z jego głosem są najpiękniejszą pamiątką po nim
Wspólne czytanie wzmacnia więzi rodzinne, rozwija u dzieci wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa, kształtuje gust literacki i zachęca do kreatywnego spędzania czasu wolnego – uważa Anna Czartoryska-Niemczycka. Aktorka czerpie z tradycji, którą w jej domu rodzinnym szczególnie pielęgnował jej tata. Teraz ona również promuje czytelnictwo i zachęca do tego, by sięganie po lektury stało się codziennym rytuałem.
Transport
Rośnie skala agresji na polskich drogach. Problemem jest nie tylko nadmierna prędkość, ale też jazda na zderzaku

Za kilka dni zaczynają się wakacje, czyli statystycznie najniebezpieczniejszy czas na drogach. Wśród głównych przyczyn takich zdarzeń na prostych odcinkach drogi są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Zarządca autostrady A4 Katowice–Kraków w ramach kampanii „Nie zderzakuj. Posłuchaj. Jedź bezpiecznie” zwraca uwagę na zjawisko agresji na polskich drogach i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od osobistych decyzji kierowcy.
Muzyka
Alicja Węgorzewska: Czuję się ambasadorką polskiej kultury. Czasami dokonuję niepopularnych wyborów, ale moje pomysły są bardzo odkrywcze

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej została uhonorowana prestiżową nagrodą ShEO Awards 2025 w kategorii „Ambasadorka polskiej kultury” i jak podkreśla, w stu procentach na nią zasłużyła. Przyznawane przez tygodnik „Wprost” wyróżnienie trafia bowiem do kobiet, które zmieniają świat, a Alicja Węgorzewska czyni to od lat, nadając polskiej kulturze operowej zupełnie nowy wymiar. Tym razem szczególne uznanie otrzymała za stworzenie i rozwijanie Festiwalu Mozart Junior. W tym roku odbywa się już jego szósta edycja.