Newsy

Szczęście Agaty i Marka w 5. sezonie „Prawa Agaty” nie potrwa długo

2014-03-20  |  07:00
Mówi:Agnieszka Dygant (aktorka)
Bartłomiej Świderski (aktor)
Małgorzata Kożuchowska (aktorka)
  • MP4
  • W piątej serii „Prawa Agaty” romans Agaty Przybysz (Agnieszka Dygant) i Marka Dębskiego (Leszek Lichota) kwitnie, ale szczęście pary nie potrwa długo. W życiu prawników ponownie pojawi się bowiem Hubert (Bartłomiej Świderski), który wielokrotnie wpędzał bohaterkę w kłopoty. W obliczu problemów nieoczekiwanie do bohaterki wyciągnie dłoń Maria Okońska (Małgorzata Kożuchowska),  narażając dla koleżanki własną karierę. 

    Aktorzy nie chcą zdradzać fabuły nadchodzących odcinków, ale przyznają, że znany z poprzedniej serii bohater wywróci życie Agaty i Marka do góry nogami.

    Bartek Świderski przewija się od początku jako taki zły tego serialu. Przez niego Agata miała problemy w pierwszej serii, później pojawił się również w serii trzeciej i czwartej. Teraz powraca po raz kolejny. Nie mogę za dużo zdradzić, bo chcę, żebyście czerpali przyjemność z oglądania nowych odcinków „Prawa Agaty”. Powiem jedynie, że moja bohaterka pomści swoje nieprzespane noce i krzywdy wyrządzone jej przez Huberta – mówi Agnieszka Dygant agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

    Bartłomiej Świderski, odtwórca roli Huberta, dodaje, że mimo trudnej przeszłości, jego bohater i Agata będą musieli znaleźć wspólny język, ponieważ mężczyzna dysponuje informacjami, które okażą się przydatne w pracy prawniczki.

    Były takie pomysły, żeby Hubert stał się takim „Mr Trouble”. Kiedy się pojawia, Agata ma kłopoty. Dzięki swoim kontaktom i doświadczeniu Hubert ma bardzo dużo informacji na temat prowadzonych przez Agatę spraw. Ona będzie się starała te informacje od niego wyciągnąć, a on zgodzi się na tę współpracę w ramach zadośćuczynienia – tłumaczy Bartłomiej Świderski.

    Znaczącą rolę w piątej serii „Prawa Agaty” odegra Maria Okońska, grana przez Małgorzatę Kożuchowską.

    Okońska, która do tej pory była raczej konserwatywną postacią, trochę nabroi. Konsekwencje jej działań będą znacznie poważniejsze od tego, do czego nas przyzwyczaiła. Nie chciałabym za dużo zdradzać, mogę tylko powiedzieć, że moja bohaterka stanie po stronie adwokatów, czyli Agaty. Najpierw będzie pomagać im niepostrzeżenie, ale kiedy odkryje, że prawda leży po stronie Przybysz, będzie walczyć o sprawiedliwość i prawdę. Konsekwencje będą bardzo poważne: Okońska wyleci z Warszawy – zdradza Małgorzata Kożuchowska.

    Kożuchowska dodaje, że relacja Okońskiej z Przybysz bardzo rozwinęła się na przestrzeni pięciu serii. Panie mają za sobą epizod zazdrości o mężczyznę, ale każda z nich jest profesjonalistką w swoim fachu i potrafi oddzielić życie prywatne od zawodowego.
     
    Myślę, że to, co się teraz zdarzy, jeszcze bardziej zbliży do siebie te postaci – mówi Kożuchowska.

     „Prawo Agaty” emitowane jest we wtorki o 21.30 na antenie TVN.

    Czytaj także

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Media

    Handel

    Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

    Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.

    Problemy społeczne

    Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

    W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.