Mówi: | Marek Siudym, aktor Aleksandra Szwed (aktorka) Marcin Przytulski (muzyk) |
Aleksandra Szwed poprowadzi szkolenia dla biznesmenów połączone ze spektaklem teatralnym
Już w czerwcu ruszy nowatorski projekt aktorki. Wraz z Markiem Siudymem gwiazda zagra w komediodramacie kryminalnym, w którym wcieli się w postać psycholożki policyjnej. Spektakl będzie częścią szkoleń z komunikacji interpersonalnej skierowanych dla biznesmenów. Towarzyszące mu warsztaty poprowadzi m.in. Aleksandra Szwed i Marcin Przytulski.
Projekt „Na linii strzału” stworzyły cztery osoby: Aleksandra Szwed, Marek Siudym, Marcin Przytulski oraz Marek Chojnacki. Z Markiem Siudymem aktorka współpracowała na planie serialu „Barwy szczęścia”, również z Marcinem Przytulskim łączy ją nie tylko wieloletnia przyjaźń, lecz także praca zawodowa. Jako lider zespołu akompaniującego „The CzadMakers” muzyk od kilku lat od kilku lat występuje z Aleksandrą Szwed podczas jej koncertów. Jest również autorem tekstu i producentem jej ostatniego singla „Powiedz, że nie kochasz”.
– Poznaliśmy Marka Chojnackiego, reżysera z Poznania, który przedstawił nam swoją sztukę, i rozmawialiśmy kilka razy po półtorej godziny przez telefon: „Marek, zróbmy coś niesamowitego, połączmy biznes z teatrem” – mówi Marcin Przytulski agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Efektem tych rozmów jest projekt „Na linii strzału”, stanowiący połączenie warsztatów z komunikacji interpersonalnej ze spektaklem teatralnym. W ramach tej inicjatywy Aleksandra Szwed i Marek Siudym odegrają komediodramat kryminalny, za którego reżyserię odpowiedzialny jest Marek Chojnacki. Szwed wcielać się w nim będzie w postać psycholog kryminalnej, Siudym natomiast kreować będzie rolę policjanta.
– Dzieje się bardzo dużo, Marek jest policjantem, który przychodzi do pięknej pani psycholog, a ja myślę, że sporo facetów by chętnie zwariowało, żeby tak na 10 minut u pani wylądować – mówi Marcin Przytulski.
– Na linii strzału się czuję bardzo tak, jak bym stała – dodaje Aleksandra Szwed.
Spektakl stanowi fundament projektu, oprócz niego czwórka artystów prowadzić będzie również własne szkolenia. Po raz pierwszy przedstawienie „Na linii strzału” zostanie pokazane w czerwcu w hotelu pod Poznaniem. Marcin Przytulski deklaruje jednak, że w planach jest jak największa liczba spektakli, projekt uważa bowiem za fantastyczny, w nowatorski sposób podchodzący do kwestii szkoleń biznesowych.
– Wiadomo, że przy szkoleniach teatry są od tak dawna, odkąd teatr w ogóle istnieje, ale myślę, że aby odbyć warsztaty teatralne z Olą i Markiem, sam się zapiszę – mówi Marcin Przytulski.
Aleksandra Szwed twierdzi, że projekt ten jest realizacją jej wieloletniego cichego marzenia. Od dawna podziwia bowiem dokonania aktorskie Marka Siudyma i pragnęła wystąpić razem z nim w jednym spektaklu teatralnym. Teraz zagrają wspólnie w przedstawieniu, które jest ich autorską inicjatywą.
– Po prostu jestem, jak widać, podekscytowana, rumieńce mi wychodzą – mówi Aleksandra Szwed.
– A ja szczęśliwy – dodaje Marek Siudym.
Czytaj także
- 2024-11-21: Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
- 2024-11-18: Polscy producenci żywności obawiają się utraty unijnych rynków zbytu. Wszystko przez umowę z krajami Ameryki Południowej
- 2024-11-12: Polskę czeka boom w magazynach energii. Rząd pracuje nad nowymi przepisami
- 2024-11-08: Samorządy inwestują w mieszkania dla studentów i absolwentów. Chcą w ten sposób zatrzymać odpływ młodych ludzi
- 2024-11-08: Spadek sprzedaży detalicznej może się okazać tymczasowy. Konsumenci dalej są skłonni do dużych zakupów
- 2024-11-21: Akcesja Ukrainy będzie dużym wyzwaniem dla unijnego rolnictwa. Obie strony czeka kilka lat przygotowań
- 2024-11-04: Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
- 2024-10-10: Niewystarczające finansowanie polskiej nauki. Badacze rezygnują albo wyjeżdżają za granicę
- 2024-10-10: Już sześciolatki korzystają z bankowości elektronicznej. Często nie są świadome cyberzagrożeń
- 2024-10-11: Szpitale pracują nad poprawą jakości opieki nad pacjentami. Do wzmocnienia są kwestie bezpieczeństwa i redukcja zdarzeń niepożądanych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Nowe technologie
Artur Barciś: Od sztucznej inteligencji dowiedziałem się, że zmarłem na scenie. Dla niej jestem kompletnie nikim
Aktor nie ma wątpliwości, że sztuczna inteligencja będzie miała wpływ na zawody artystyczne, w tym aktorstwo, dubbing i lektorstwo. Zaznacza też, że może wprowadzać ludzi w błąd, bo na przykład kiedyś na jego temat wygenerowała nieprawdziwe informacje. Dlatego też podkreśla potrzebę stworzenia ram prawnych, aby chronić ludzi przed nieautoryzowanym używaniem ich wizerunku i tożsamości.
Gwiazdy
Tomasz Tylicki: Moje psy raz mieszkają u mnie, raz u moich rodziców. Tak sobie po prostu wędrują i jest im dobrze
Prezenter podkreśla, że szczególne miejsce w jego sercu zajmują dwa pupile: Lola i Kiko, ale teraz więcej czasu psiaki spędzają u jego rodziców, bo liczne obowiązki rodzinne i zawodowe nie pozwalają mu na to, by poświęcił im tyle uwagi, ile potrzebują. Tomasz Tylicki zapewnia jednak, że gdy synek trochę podrośnie, a on zrealizuje pewien życiowy plan, to w przyszłości znajdzie sposób na to, aby czworonogi były z nimi na stałe.
Handel
Lekarze apelują o uregulowanie rynku saszetek z nikotyną. Na ich szkodliwe działanie narażona jest głównie młodzież
Saszetki z nikotyną są dostępne na rynku od kilku lat, ale nadal nie ma żadnych unijnych ani krajowych regulacji dotyczących ich oznakowania, reklamy czy sprzedaży. To powoduje, że tzw. pouches są bardzo łatwo dostępne, bez większych problemów można je kupić nawet przez internet, co przekłada się na ich rosnącą popularność, także wśród dzieci i młodzieży. Eksperci apelują o pilne uregulowanie tego rynku.