Mówi: | Andżelika Piechowiak |
Funkcja: | aktorka |
Andżelika Piechowiak niczym Lady Gaga już wkrótce w spektaklu „Tamta Pani”
Andżelika Piechowiak niechętnie dzieli się szczegółami związanymi ze swoim najnowszym projektem. Agencji informacyjnej Newseria Lifestyle aktorka zdradziła jedynie, że „Tamta Pani” zrealizowana została z największą dbałością o szczegóły wizualne.
– Gram tam bardzo specyficzną rolę. Akcja rozgrywa się w nietypowym miejscu, więc moja bohaterka będzie miała oryginalną fryzurę, trochę w stylu Lady Gagi. Mam nadzieję, że oprócz podziwiania naszej gry aktorskiej, będzie na co popatrzeć od strony wizualnej – mówi aktorka.
Piechowiak gra w otoczeniu samych mężczyzn. Na scenie partnerują jej Tomasz Sapryk, Bartosz Żukowski, Arkadiusz Janiczek, Krzysztof Kiersznowski, Marek Kępiński i Jerzy Łapiński.
– To są aktorzy wielkiej klasy. Z dużym podziwem i zainteresowaniem przyglądam się ich pracy. Do tej pory z tego całego grona grałam tylko z Arkiem Janiczkiem, więc dopiero teraz mogę podziwiać warsztat pozostałych aktorów. To fantastyczne doświadczenie mieć okazję podpatrywać mistrzów – chwali kolegów po fachu gwiazda.
„Tamta Pani” opisywana jest jako czarna komedia, która opowiada opowiadająca o niewylewających za kołnierz pracownikach kostnicy, którzy pewnego dnia zauważają, że zmarli w ich prosektorium zaczynają mówić. Spektakl będzie można oglądać na deskach teatru Capitol od marca 2014 roku.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.