Newsy

We Wrocławiu w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016 zagra Linkin Park i odbędzie się olimpiada teatralna

2014-03-17  |  06:00
Mówi:Krzysztof Maj
Funkcja:dyrektor generalny Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016
  • MP4
  • Wrocław startuje z promocją Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Choć program uroczystości  zostanie ogłoszony dopiero w 2015 roku, organizatorzy zdradzili już niektóre plany dotyczące imprezy. Wśród atrakcji znalazły się m.in. koncert zespołu Linkin Park i olimpiada teatralna.

    Przygotowania do imprezy zostały podzielone na kilka etapów. Na rok 2014 organizatorzy zaplanowali zakrojoną na szeroką skalę kampanię promocyjną.

    2014 rok jest rokiem rozpoczęcia kampanii promocyjnej, która ma trafić do mieszkańców Polski, Czech i Niemiec. Prowadzimy dialog z mieszkańcami miasta, chcemy się dowiedzieć, czego oczekują od imprezy i planujemy zmotywować ich do tego, by zaczęli brać aktywny udział w życiu społecznym i kulturalnym miasta – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Krzysztof Maj, dyrektor generalny Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

    Pełny program imprezy zostanie ogłoszony w roku 2015, natomiast już wiadomo, że w ramach ESK zorganizowana zostanie olimpiada teatralna – najważniejsze wydarzenie w branży teatralnej na świecie – oraz koncert zespołu Linkin Park, który odbędzie się 5 czerwca na stadionie we Wrocławiu.

    Duże nazwiska są magnesem, ale nie chcemy urządzać festiwalu fajerwerków i koncertów. Chcemy za pomocą dużych nazwisk włączyć w obchody mieszkańców Wrocławia. Obok uznanych światowych artystów wystąpią dolnośląskie chóry, dolnośląskie orkiestry i wolontariusze. Dwa tysiące amatorów, półamatorów i profesjonalistów na jednej wspólnej scenie dla 40-tysięcznej widowni. Chcemy aktywizować mieszkańców, to jest nasz główny cel w przygotowaniach do Europejskiej Stolicy Kultury – mówi Krzysztof Maj.

    Idea Europejskiej Stolicy Kultury ma za zadanie otwarcie na dialog międzykulturowy Europejczyków. Wrocław jest drugim polskim miastem, po Krakowie, wyróżnionym tym tytułem.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Media

    Maja Sablewska: Musieliśmy przeformatować mój program, bo zmienia się moda i społeczeństwo. Jest więcej tolerancji, a kobiety są bardziej odważne

    Stylistka zaznacza, że w swoim programie nie działa pochopnie i na oślep, a wszystkie metamorfozy poprzedzone są szczerą rozmową z bohaterkami. Z obserwacji Mai Sablewskiej wynika, że kobiety są coraz bardziej odważne w kwestii wyglądu i ubioru, nie boją się eksperymentować, chętnie szukają inspiracji i już nie przejmują się tak bardzo krytyką innych osób.  W kolejnej formatu „10 lat młodsza w 10 dni z Sablewską” jego gospodyni musi więc dostosować się do zmieniających się warunków i sprostać wymaganiom uczestniczek.

    Uroda

    Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga

    Prezenterka nie ukrywa, że czasem lubi odpocząć od telewizyjnego looku i jeśli tylko może, to rezygnuje z perfekcyjnego makijażu, jaki jest koniecznością w pracy przed kamerami. W swoich mediach społecznościowych również nie unika zdjęć, na których pokazuje, jak wygląda bez filtrów i make-upu. Paulina Sykut-Jeżyna podkreśla, że bardziej niż na kosmetyki kolorowe stawia na pielęgnacyjne. Szczególnie dba o odpowiednie nawilżenie skóry, by zawsze była gładka i promienna.

    Ochrona środowiska

    Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

    Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.