Mówi: | Tomasz Zarzycki |
Funkcja: | Mister Polski 2018 |
Tomasz Zarzycki: Konkurs Mister International to super przeżycie. Tylko czasu na przygotowanie miałem mało
Za dwa dni najprzystojniejszy Polak 2018 roku wyruszy w podróż na Filipiny, by wziąć udział w konkursie Mister International. Model twierdzi, że cieszy go perspektywa przeżycia wspaniałej przygody, nie ukrywa jednak, że miał mało czasu, by się do niej przygotować. Największym wyzwaniem okazało się skompletowanie niezbędnej podczas zgrupowania garderoby.
Konkurs Mister International odbywa się od 2006 roku. Do tej pory największe triumfy święcili na nim przedstawiciele Libanu i Brazylii – Polacy pojawili się na pięciu zgrupowaniach, tylko Rafał Maślak może się pochwalić jednak sukcesem w postaci tytułu trzeciego wicemistera. Tegoroczny, 13. już, finał konkursu będzie miał miejsce 24 lutego w stolicy Filipin Manili. O miano najprzystojniejszego mężczyzny świata Tomasz Zarzycki powalczy z dwudziestoma pięcioma rywalami. Polak nie chce oceniać swoich szans, zapewnia jednak, że przygotowania rozpoczął tuż po zwycięstwie w konkursie Mister Polski 2018.
– Już były pogłoski, że będę leciał na Mister International, ale czekaliśmy na potwierdzenie, więc powoli na taką ewentualność się już przygotowywałem – mówi Tomasz Zarzycki agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Gala finałowa konkursu Mister Polski 2018 odbyła się 9 stycznia, wylot do Manili zaplanowany jest natomiast na 13 lutego. Na Filipinach Tomasz Zarzycki będzie bowiem uczestniczył w dwutygodniowym zgrupowaniu, podczas którego stale podlegać będzie ocenie jurorów. Pochodzący z Łodzi 26-latek nie ukrywa, że czasu na przygotowania nie miał w nadmiarze.
– Od stycznia, od wygranej, do lutego jest tylko miesiąc, a żeby przygotować się idealnie na konkurs międzynarodowy, trzeba jednak trochę tego czasu poświęcić – mówi Tomasz Zarzycki.
Przygotowania obejmowały nie tylko treningi na siłowni, lecz także lekcje języka angielskiego, niezbędnego do komunikacji z kolegami ze zgrupowania oraz organizatorami konkursu. Istotną sprawą jest także skompletowanie garderoby odpowiedniej na wszystkie czekające podczas zgrupowania okazje, m.in. pokaz w strojach narodowych. Mister Polski twierdzi, że ten element jego garderoby pozostanie tajemnicą aż do gali finałowej.
– Dopiero okaże się co będę miał na sobie na scenie, więc tutaj nic nie będę zdradzał, ale tu bardziej chodzi o takie przygotowania, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik – mówi Tomasz Zarzycki.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.