Newsy

Ewa Jakubiec (Miss Polonia 2023): Od trzech lat pracuję w klinice medycyny estetycznej i wiążę z tym swoją przyszłość. Pomagam pacjentom zmagającym się z łysieniem

2023-09-14  |  06:27

Miss Polonia 2023 zdaje sobie sprawę z tego, że tytuł i korona otwierają drzwi do kariery, dają wiele możliwości, pomagają zaistnieć w show biznesie i przynoszą nowe wyzwania zawodowe. Ewa Jakubiec podkreśla jednak, że jej samej największą satysfakcję dają projekty związane z pielęgniarstwem i medycyną estetyczną. Przyznaje też, że gdyby tak jak inne Miss dostała propozycję pracy w telewizji, to na pewno poważnie by ją rozważyła.

– Można zobaczyć na karierę np. Marceliny Zawadzkiej i Izabelli Krzan, tak więc na pewno nie mówię nie. Swoją przyszłość chciałabym jednak wiązać ze zdrowiem i z moim zawodem, czyli pielęgniarki. Nie mówię nie, ale można by było to fajnie połączyć, czyli np. jakiś program medyczny, w którym mogłabym zostać jakimś ekspertem. Myślę, że taka forma byłaby fajnym połączeniem – mówi agencji Newseria Lifestyle Ewa Jakubiec.

Miss Polonia 2023 jest pielęgniarką. Na tym dyplomie nie zamierza jednak kończyć swojej edukacji.

– Nadal się uczę, jestem w trakcie specjalizacji anestezjologicznej. Od trzech lat pracuję również w klinice medycyny estetycznej i wiążę swoją przyszłość właśnie z moim zawodem. Jest to bardzo satysfakcjonująca praca. W przyszłości może założyłabym też swoją klinikę – mówi.

Ewa Jakubiec przekonuje, że lubi to, co robi, a satysfakcja jest jeszcze większa, kiedy może komuś pomóc pozbyć się problemów i pacjenci wychodzą od niej zadowoleni.

– Pomagam ludziom w kwestii transplantacji włosów, mam u siebie pacjentów z łysieniem androgenowym, pisałam pracę właśnie na temat jakości ich życia. Szczególnie u młodych mężczyzn łysienie powoduje, że czują się nieatrakcyjnie. Wpływa to negatywnie na ich karierę, na związek, więc wiem, jak to jest bardzo ważna sprawa, i tym właśnie chciałabym się zajmować nadal – mówi.

Jak zauważa Miss Polonia 2023, medycyna estetyczna to prężnie rozwijająca się gałąź medycyny, oferująca coraz skuteczniejsze i zaawansowane zabiegi upiększające dla kobiet i mężczyzn. Ważne jest jednak, żeby podchodzić do nich z rozsądkiem i dobierać je pod kątem określonych potrzeb.

– Medycyna estetyczna jest mi bliska, ponieważ pracuję w tej branży i uważam, że jeśli komuś są potrzebne jakieś poprawki, czy ktoś ma jakieś kompleksy, które chciałby zlikwidować, to jest to najłatwiejsze rozwiązanie. Zwracam jednak uwagę, żeby efekt tych zabiegów był jak najbardziej naturalny – dodaje Ewa Jakubiec.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Zdrowie

Julia Kamińska: Nie zawsze badałam się regularnie. Ale kiedy zaczęłam mieć problemy zdrowotne, to się przestraszyłam

Aktorka przyznaje, że był w jej życiu taki moment, kiedy mocno zaniepokoił ją stan jej zdrowia. Najadła się wtedy sporo strachu, ale z tego przykrego doświadczenia wyciągnęła też ważne wnioski na przyszłość. Od tamtego czasu nie zaniedbuje więc regularnych badań kontrolnych.

Sport

Trening siłowy może mieć umiarkowane działanie przeciwdepresyjne. Naukowcy rekomendują jego włączenie do procesu leczenia

Aktywność fizyczna może zwiększać skuteczność leczenia przeciwdepresyjnego. Naukowcy z Uniwersytetu w Santo Amaro wykazali jednak, że szczególnie dobre efekty udaje się osiągnąć, stosując trening siłowy. Jak podkreślają, nie oznacza to, że ćwiczenia powinny zastępować konwencjonalną terapię przeciwdepresyjną. Mogą natomiast ją wspomóc i być wsparciem dla chorych na postać lekooporną choroby, która jest główną przyczyną samobójstw na świecie. Według WHO z depresją zmaga się 350 mln ludzi i 4 mln Polaków. To ponad 10 proc. populacji naszego kraju.