Newsy

Mariusz Smaga ("Rolnik szuka żony"): po 40. roku życia mężczyźni powinni uprawiać sport i poddawać się zabiegom w SPA

2016-08-18  |  06:50

Aktywność fizyczna i zabiegi w SPA to zdaniem Mariusza Smagi najlepsze sposoby na zachowanie dobrej formy, a szczególnie po ukończeniu 40. roku życia. Uczestnik programu "Rolnik szuka żony" uważa, że wpływają one pozytywnie zarówno na samopoczucie, jak i kondycję fizyczną. Zauważa jednak, że wielu mężczyzn wciąż krępuje poddawanie się zabiegom kosmetycznym, zamiast pobytu w SPA wybierają siłownię lub basen.

Mariusz Smaga uważa, że każdy mężczyzna powinien dbać o siebie, zwłaszcza po ukończeniu 40. roku życia. Jego zdaniem jest to jedyny sposób na zachowanie dobrej formy fizycznej i psychicznej na długie lata. Uczestnik programu "Rolnik szuka żony" podkreśla, że w obecnych czasach ludzie często są nadmiernie zestresowani, co może prowadzić do chorób i obniżenia samopoczucia, warto więc zadbać o zdrowie i relaks. Panom po 40. roku życia doradza przede wszystkim regularną aktywność fizyczną.

– Facet po czterdziestce powinien koniecznie uprawiać jakiś sport. Fajną rzeczą są też warunki naturalne, czyli niezastąpione jest wyjście na spacer z najbliższymi, mogą to być góry, może to być morze, to też fantastycznie wpływa na samopoczucie i na polepszenie zdrowia mężczyzny – mówi Mariusz Smaga agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Dobrym rozwiązaniem jest także korzystanie z zabiegów w centrach odnowy biologicznej. Pomagają one oczyścić organizm z toksyn, redukują bóle mięśni i stawów, poprawiają krążenie krwi w organizmie, usprawniają pracę układu odpornościowego, są także skutecznym sposobem na odstresowanie. Zdaniem Smagi zabiegi w SPA przynoszą ulgę po dniu ciężkiej pracy oraz pomagają zregenerować siły. Dla wielu mężczyzn wciąż jest to jednak temat tabu.

– Mógłbym powiedzieć, że grono facetów można podzielić na takich bardziej silnych i takich, którzy może jeszcze delikatnie się krępują na to, żeby pójść do SPA. Lepszą motywacją dla nich jest pójście np. na siłownię albo popływanie – mówi Mariusz Smaga.

Uczestnik show TVP1 uważa, że w korzystaniu z zabiegów odnowy biologicznej nie ma nic wstydliwego. Nie powinni ich unikać zwłaszcza mężczyźni wykonujący pracę fizyczną lub intensywnie trenujący. Odpowiednie masaże i zabiegi w SPA wpływają bowiem korzystnie na stan kręgosłupa. Smaga zauważa, że wielu panów przekonuje się już jednak nie tylko do zabiegów regeneracyjnych i relaksujących, ale i kosmetycznych takich jak pielęgnacja twarzy.

– To jest uzależnione w zasadzie od mentalności każdego mężczyzny. A po 40. roku życia należałoby tak trochę bardziej pomyśleć o tym, żeby to swoje zdrowie, sylwetkę i kondycję przenieść na kolejne lata swojego życia – mówi Mariusz Smaga.

39-letni Mariusz Smaga sam chętnie poddaje się zabiegom relaksującym i regenerującym skórę. Jest też fanem sportu i zdrowego stylu odżywiania.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Transport

Polska drugim największym rynkiem dla Mercedesa-Maybacha w Europie. Liczba zamówień na nowego kabrioleta SL 680 wskazuje na duże zainteresowanie klientów

W Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się polska premiera najnowszego modelu Mercedes-Maybach – SL 680 Monogram Series. To najbardziej sportowy Maybach w historii. – Liczba zamówień składanych w systemie wskazuje, że premierowe auto cieszy się dużym zainteresowaniem klientów – podkreślają przedstawiciele marki. Polska jest drugim największym rynkiem dla luksusowych samochodów Maybacha w Europie.

Handel

Polacy przerzucają się na piwa bezalkoholowe. Segment rośnie o 17 proc., podczas gdy cały rynek piwa się kurczy

Rynek piwa skurczył się w 2024 roku o prawie 2 proc. To m.in. efekt wzrostu średniej ceny tego alkoholu, która jest dziś o ponad 40 proc. wyższa niż w 2019 roku. Na tle rynku zdecydowanie wyróżnia się segment bezalkoholowy, który wolumenowo i wartościowo rośnie o ok. 17 proc. w ujęciu rocznym. – Ten segment, wart 1,7 mld zł, jest nadzieją na poprawę wyników branży piwowarskiej – ocenia Igor Tikhonov, prezes Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie. I podkreśla, że rynek pozostaje pod presją rosnących kosztów produkcji i zmian legislacyjnych.