Newsy

Mężczyźni coraz bardziej dbają o urodę. Podstawą pielęgnacji powinny być produkty oczyszczające

2020-02-13  |  05:00
Mówi:Marta Krupińska
Funkcja:szefowa działu urody „Elle”, autorka książki „Polish Beauty. Przewodnik naturalnego piękna dla Polek”
  • MP4
  • Zdaniem Marty Krupińskiej, autorki książki „#Polish beauty. Przewodnik naturalnej pielęgnacji dla Polek”, mężczyźni coraz bardziej dbają o swoją cerę. Szefowa działu urody „Elle” zaznacza, że męska pielęgnacja różni się od tej, którą na ogół stosują kobiety. Panowie używają znacznie mniejszej liczby preparatów. Ten, w który przede wszystkim powinni zainwestować, to dobry produkt oczyszczający. Pozwoli on usunąć ze skóry zanieczyszczenia i zaskórniki.

    Krupińska podkreśla, że na polskim rynku pojawia się coraz więcej marek kosmetycznych dedykowanych mężczyznom. Panowie chętnie korzystają z ich ofert i zaczynają przywiązywać wagę do prawidłowej pielęgnacji cery.

    – Panowie coraz bardziej dbają o skórę i urodę, co widać po coraz bardziej poszerzającej się ofercie kosmetyków dla panów. Mamy coraz więcej polskich marek, które kierują swoje produkty właśnie do mężczyzn – mówi Agencji Newseria Lifestyle Marta Krupińska.

    Męska pielęgnacja jest nieco mniej skomplikowana niż ta, którą zazwyczaj stosują kobiety. Podstawowym produktem w kosmetyczce każdego pana powinien być dobrze dobrany preparat oczyszczający. Pomoże on w utrzymaniu zadbanej cery i pozbyciu się niechcianych zaskórników. Warto wspomnieć, że męska skóra jest nieco grubsza, a w związku z tym również bardziej podatna na przetłuszczanie.

    – Od żadnego pana nie będę oczekiwać, żeby stosował koreański rytuał 10 kroków, gdyż przyznaję, że sama nie miałabym cierpliwości, żeby to robić. Jednak warto, żeby każdy pan zainwestował w dobry preparat oczyszczający. Męska skóra jest grubsza niż skóra kobiet, często też bardziej się przetłuszcza, produkuje więcej sebum. Może to być produkt lekko matujący z dodatkiem węgla aktywnego, który będzie dobrze oczyszczał pory z toksyn, zanieczyszczeń i zaskórników – dodaje.

    Skóra w okolicach oczu jest delikatna, w związku z czym także bardziej wymagająca. Warto zadbać o nią w odpowiedni sposób, używając specjalistycznych produktów. Marta Krupińska zwraca uwagę, że aby pozbyć się cieni pod oczami, należy stosować preparaty zawierające kofeinę.

    – Przydatny jest również krem nawilżający i preparat pod oczy, na przykład z kofeiną – będzie przeciwdziałał powstawaniu obrzęków, cieni pod oczami. To jest baza – tłumaczy.

    Dziennikarka zaznacza, że każdy mężczyzna powinien zainwestować w perfumy, które będą jego znakiem rozpoznawczym. Odpowiedni zapach potrafi dodać pewności siebie.

    – Myślę też, że każdy pan powinien zainwestować w jakiś fajny zapach, który pasuje do niego i dodaje mu energii, pewności siebie. Jest jego znakiem firmowym – mówi Marta Krupińska.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Konsument

    Media

    Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

    Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

    Problemy społeczne

    Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

    Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.