Newsy

Mezoroller - nowy sposób na walkę z problemami skóry twarzy

2014-01-15  |  06:35

Problemy z jędrnością skóry twarzy, potrądzikowymi bliznami czy zmarszczkami to zmora niejednej kobiety. Jeśli tradycyjnie stosowane w domu kosmetyki zawodzą, panie często decydują się na mezoterapię. Teraz zabieg można wykonać samemu bądź w gabinecie kosmetycznym przy użycia mezorollera.

– Mezoroller ma za zadanie przede wszystkim pogrubić naskórek, odbudować włókna kolagenowe i elastyczne, spłycić rozstępy, zmarszczki czy wszelkie blizny potrądzikowe. Przede wszystkim odbudować naskórek mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Karina Zontek z firmy Bio-Estetic, dystrybutora produktów i urządzeń kosmetycznych.

Mezoroller to niewielkie urządzenie, które w zależności od problemu skórnego wyposażone jest w mikroigły o dwóch różnych długościach. Urządzenie wykonuje na danym obszarze skóry mikronakłócia, dzięki którym poprawia się kondycja skóry.

Po użyciu mezorollera składniki preparatów, które nałożone zostaną podczas zabiegu lepiej wnikają w skórę. Jeśli zabieg wykonywany jest w zakładzie kosmetycznym, specjalista może zaaplikować na twarz m.in. witaminę C, peptydy biomimetyczne, krzem, składniki silnie napinające, ekstrakt z kawioru czy z łososia.

Ważne, aby to były czyste preparaty. Jeżeli jest to możliwe bez konserwantów. Albo w postaci sprayu, albo w postaci pojedynczych ampułek. Żeby to nie były preparaty nabierane czy z kremu, czy pipetką tłumaczy Karina Zontek.

Po wykonaniu masażu przy użyciu mezorollera, skóra twarzy może przez pewien czas być podrażniona. Zaczerwienienie może utrzymywać się do dwóch dni, dopóki skóra się nie zregeneruje.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.