Newsy

Młody wygląd dłoni i dekoltu zapewnić mogą zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego i podczerwieni

2014-03-20  |  06:30
Mówi:dr n. med. Krzysztof Gojdź
Firma:Holistic Clinic
  • MP4
  • Szyja i dłonie zdradzają metrykę nawet najbardziej zadbanej kobiety. Skóra tych partii ciała jest wyjątkowo delikatna, a co za tym idzie, podatna na przesuszenie i przedwczesne zmarszczki. Tymczasem większość kobiet zapomina o nich podczas codziennej pielęgnacji. Młody i zdrowy wygląd skórze szyi, dekoltu i dłoni przywrócić mogą zabiegi w gabinecie dermatologii estetycznej.

    Skóra szyi i dekoltu jest bardzo cienka, ma też niewiele gruczołów łojowych, przez co szybciej niż skóra twarzy ulega przesuszeniu. Jest też bardzo wrażliwa na promieniowanie słoneczne. Aby zachować jej młody wygląd, należy codziennie stosować balsamy nawilżające oraz filtry przeciwsłoneczne. Oznaki upływającego czasu zdradzają również dłonie. Są one codziennie narażone na przesuszenie, choćby w wyniku częstego mycia. Krem nawilżający to podstawa w ich pielęgnacji, warto też poddawać się zabiegom dermatologii estetycznej, które zapewnią odpowiednie nawilżenie i opóźnią pojawienie się zmarszczek.

    W przypadku rewitalizacji szyi, dekoltu czy też dłoni, często stosujemy podobne zabiegi, które robimy na twarzy. Możemy użyć lasera, również lasera frakcyjnego, w celu ujędrnienia, zwiększenia produkcji kolagenu w tych obszarach ciała, jak również możemy napiąć skórę poprzez kilka terapii wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle dr Krzysztof Gojdź.

    Sposobem na młodą skórę dekoltu i dłoni jest terapia SkinTyte, która wykorzystuje energię podczerwieni, aby bardzo mocno nagrzać skórę.  Prowadzi to do obkurczenia kolagenu oraz produkcji nowego, co przyczynia się do zwiększenia jędrności skóry. Dłoniom i szyi pomoże również mezoterapia igłowa. Zabieg polega na wtłoczeniu do skóry, poprzez liczne mikro nakłucia, witamin lub osocza bogatopłytkowego. Podanie osocza, uzyskiwanego z własnej krwi pacjentki, prowadzi do namnażania komórek macierzystych oraz produkcji nowego kolagenu.

    W zależności od wieku kobiety twarz, szyja, dekolt czy też ręce powinny być traktowane w pewnym odstępie czasu. U kobiety do 40. roku życia uważam, że wystarczy jak 1-2 razy w roku mają zrewitalizowaną skórę, właśnie poprzez laser frakcyjny czy też poprzez energię podczerwieni napięcie skóry. W przypadku kobiet po 40. roku życia zalecam tego typu terapie co najmniej raz do roku, i tak już do końca życia  zaleca dr Krzysztof Gojdź.

    Terapie w gabinecie dermatologii estetycznej są niezbędnym uzupełnieniem domowej pielęgnacji, bowiem działają na głębokie warstwy skóry. Kremy, które stosujemy na co dzień, działają tylko na naskórek i nie są w stanie dotrzeć do skóry właściwiej. A właśnie tam produkowany jest kolagen, niezbędny do zachowania jędrności.

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Żywienie

    Prawie 60 proc. Polaków podejmowało próby odchudzania. U większości efekty były krótkotrwałe i powodowały problemy zdrowotne

    Trzech na pięciu Polaków ma za sobą próby odchudzania, a w tej grupie więcej jest kobiet – wynika z raportu Centrum Respo. Odchudzamy się z różnym skutkiem, najczęściej osiągamy efekty, ale okazują się one krótkotrwałe. Może o tym świadczyć informacja, że 54 proc. odchudzających się Polaków w ostatnich pięciu latach podchodziło do diety między dwa a pięć razy, a co 10. nawet częściej. Jak podkreślają autorzy raportu, to, że wielu Polaków się odchudza, nie jest niczym niepokojącym, ale jest kilka czynników, które czynią kulturę dietetyczną toksyczną. Jednym z nich jest wczesny wiek rozpoczynania odchudzania, ale też negatywne skutki diet, również dla zdrowia psychicznego.

    Edukacja

    Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

    Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

    Muzyka

    Luna: Trochę podupadłam na zdrowiu i mój głos nie działa tak, jak bym chciała. Czuję się bezradna i bezsilna

    Przed wyjazdem na Konkurs Eurowizji reprezentantka Polski nie ukrywa, że boryka się z problemami zdrowotnymi, a bezradność i zwątpienie mieszają się z nadzieją i chęcią pokonania swoich słabości. By jak najlepiej zadbać o swoje struny głosowe, na jakiś czas zrezygnowała z koncertów. Teraz robi wszystko, by jej głos wrócił do formy i by mogła godnie się zaprezentować na scenie w Malmö.