Newsy

Nowoczesne samoopalacze nie pozostawiają zacieków, a dodatkowo pielęgnują skórę

2014-05-19  |  06:30
Mówi:Klaudia Dagmara Oparcik
Funkcja:przedstawicielka firmy Vita Liberata, specjalizującej się w kosmetykach do opalania
  • MP4
  • Nie trzeba spędzać wielu godzin na słońcu, aby latem cieszyć się piękną opalenizną. Zdrową alternatywą dla plażowania są kosmetyki samoopalające. Nowoczesne samoopalacze nie zawierają szkodliwych konserwantów, a ich aplikacja jest bardzo prosta. Kosmetyki te są bogate w naturalne składniki, które dodatkowo pielęgnują skórę.

    Szkodliwy wpływ słońca na skórę spowodowany jest promieniowaniem UV. Nadmierna ekspozycja ciała na słońce prowadzi do oparzeń, fotoalergii, przebarwień i przyspieszonego starzenia się skóry. Promieniowanie UV uszkadza też DNA komórek skóry, co może prowadzić do rozwoju nowotworu. Jedynym bezpiecznym sposobem na piękną opaleniznę są więc kosmetyki samoopalające. Produkty nowej generacji w niczym nie przypominają dawnych samoopalaczy, które pozostawiały nieestetyczne zacieki i miały chemiczny zapach.

    Istnieje wiele produktów, które mają w swoim składzie certyfikowane składniki pochodzenia organicznego, nawet 80 procent składników jest właśnie organicznych, jak np. wyciąg z aloesu, liczi, mango, ogórka, malin  wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle Klaudia Dagmara Oparcik, przedstawicielka firmy Vita Liberata, specjalizującej się w kosmetykach do opalania.

    Produkty zawierające naturalne składniki oprócz działania koloryzującego doskonale pielęgnują ciało. Dzięki wyciągom roślinnym nawilżają i odżywiają skórę. Nowoczesne kosmetyki samoopalające nie zawierają ponadto szkodliwych dla zdrowia parabenów, alkoholu oraz substancji zapachowych. Mogą je więc bezpiecznie stosować nawet kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz osoby o bardzo wrażliwej skórze.

    Dotąd samoopalacze kojarzyły się nam z efektem pomarańczowego koloru, z zaciekami na ubraniach, a także z dość charakterystycznym, przykrym zapachem. Obecnie jednak istnieje wiele produktów, które są pozbawione zapachu. Wysychają w momencie bezpośredniego kontaktu ze skórą. Możemy od razu po ich użyciu ubrać się, nie pozostawią one śladów na ubraniach  dodaje Klaudia Dagmara Oparcik.

    Jeżeli efekt nie musi być długotrwały, warto wybrać jednorazowe, zmywalne preparaty. Zawierają one często drobinki złota, które pięknie rozświetlają skórę. Są więc idealne na wieczorne wyjście. Panie, które chcą długo cieszyć się piękną opalenizną, powinny zdecydować się na kosmetyki o długotrwałym działaniu.

    Mamy preparaty, które utrzymują się od około 5 do 7 dni. Mamy preparaty, które są tylko do twarzy i również utrzymują się od 5 do 7 dni. Pojawiła się także nowość, co jest ogromnym przełomem na rynku produktów samoopalających preparaty w formie pianki, musu, które mogą się utrzymywać nawet do 3 tygodni. Jest to niesamowite, ponieważ efekt jest czterokrotnie dłuższy niż po zastosowaniu normalnego produktu samoopalającego podkreśla Klaudia Dagmara Oparcik. 

    Na rynku dostępne są zarówno preparaty, na których działanie trzeba poczekać kilka godzin, jak i te, których efekty widoczne są zaraz po użyciu. W przypadku tych ostatnich efekt opalenizny widoczny jest zaledwie kilka minut po aplikacji produktu.

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Gwiazdy

    Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

    Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

    Problemy społeczne

    37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

    Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

    Problemy społeczne

    Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

    Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.