Mówi: | Mariusz Dziubiński |
Funkcja: | prezes |
Firma: | Revisage - dystrybutor sprzętów kosmetycznych |
Peelingi na bazie kwasów nowej generacji mogą być wykonywane nawet latem
Eksfoliacja kwasami powoduje ścieranie zewnętrznej warstwy naskórka, a więc pozbawia skórę naturalnej ochrony. Jest ona wtedy dużo bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Ekspozycja na słońce po wykonaniu takiego peelingu może prowadzić do powstania nieestetycznych przebarwień. Dlatego dotychczas lekarze medycyny estetycznej odradzali wykonywanie chemabrazji latem. Produkty nowej generacji pozwalają jednak wykonywać tego typu zabiegi przez cały rok.
– Mimo bardzo dużego stężenia kwasów wnikają one w głąb skóry, powoli uwalniając się z bardzo gęstego żelu, co powoduje, że nie mają szybkiego kontaktu z zewnętrznymi warstwami naskórka. Wnikają głęboko w skórę, nie podrażniając tej zewnętrznej warstwy i dzięki temu nie ma takiego widocznego złuszczania – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Mariusz Dziubiński, prezes firmy Revisage dystrybuującej produkty i sprzęt kosmetyczny.
Mimo to przez pewien czas po wykonaniu złuszczania dermatolodzy radzą, by używać filtr ochronny o faktorze minimum 30. Peeling ten zawiera w sobie kwasy: glikolowy, mlekowy, salicylowy, cytrynowy i kojowy. Dzięki temu nawilża i regeneruje naskórek, redukuje przebarwienia, stymuluje proces odnowy komórek, zmniejsza rogowacenie ujścia mieszka włosowego i ma działanie antyoksydacyjne.
– W skład peelingu wchodzi pięć alfa- i beta-hydroksykwasów. Jest to tak kompleksowy skład, że właściwie peeling może być wykonany u każdego pacjenta. Na typowe objawy anty-agingu, czyli na fotostarzenie, drobne zmarszczki, przebarwienia, a również u pacjentów trądzikowych, u osób ze skórą problematyczną, tak zwanych młodych problematycznych, czyli z początkami objawów trądzikowych – podkreśla Mariusz Dziubiński.
Bezpieczeństwo wykonania takiego zabiegu zapewnia lekarz, który upewnia się, że kwasy nie będą działały po wyjściu pacjentki z gabinetu.
– Zabieg trwa około 15 minut. Nakładamy najpierw dwie pierwsze warstwy peelingu po około 3 minuty, następnie pierwszą warstwę neutralizatora, on wtedy zmieni kolor na żółty. Zmywamy cała skórę i nakładamy na około 5 minut drugą warstwę neutralizatora po to, żeby mieć pewność, że wszystkie kwasy zostały zneutralizowane. Dodatkowo ma on właściwości nawilżające, wyciszające skórę po zabiegu i łagodzące – tłumaczy Mariusz Dziubiński.
Peelingi nowej generacji powinny być wykonywane przez lekarza medycyny estetycznej. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to alergia na którykolwiek z jego składników, rany na skórze oraz infekcje. Koszt zabiegu to około 300 zł.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.