Newsy

Przy wyborze biustonosza znaczenie ma nie tylko na jego rozmiar, lecz także kształt i kondycja piersi

2014-11-21  |  06:10
Mówi: Beata Marek
Funkcja:brafitterka marki Dalia
  • MP4
  • Wybierając biustonosz, należy wziąć pod uwagę nie tylko jego rozmiar, lecz także jego krój. Ma on ogromny wpływ na komfort i wygodę użytkowania. Krój biustonosza powinien być dostosowany do kształtu i kondycji piersi, rodzaju ubrania oraz indywidualnych upodobań klienta.

    Przy zakupie biustonosza należy wziąć pod uwagę rozmiar i kształt piersi. Kobiety, które niedawno karmiły lub schudły, będą potrzebowały innych modeli niż klientki z jędrnymi piersiami.

    – Istnieją różne kształty kobiecych biustów. Pierwszym jest tzw. jabłuszko. Jest to najbardziej pożądany kształt kobiecego biustu, bardzo okrągły i jędrny. Taki rodzaj biustu mają panie szczupłe i wysportowane. Dla takiego biustu idealne są biustonosze typu balkonetka bądź push-up, które idealnie wyeksponują linię dekoltu – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Beata Marek, brafitterka marki Dalia.

    Kobiety o nieco innych kształtach również mogą dobrać optymalny biustonosz, który uwydatni atuty ich sylwetki i zatuszuje niedoskonałości. Modele z pełnymi miseczkami, zakrywające całe piersi, to idealne rozwiązanie dla kobiet o bardziej wiotkich piersiach. Dla nieco większych biustów, przypominających w kształcie gruszkę, polecane są konstrukcje do połowy usztywniane, tzw. semi-softy, które uwydatniają biust, utrzymują go i delikatnie podnoszą. Istnieją na rynku rozwiązania, które pozwalają wyeksponować nawet drobny biust, sprawiając, że wydaje się pełniejszy.

    Najmniejszy rodzaj biustu, czyli tzw. wisienki, cytrynki, jest jędrny, ale nieobdarzony obfitością. Takim klientkom polecamy biustonosze typu push-up. Fiszbiny wyeksponują biust, a kieszonka na dodatkową wkładkę korygującą spowoduje, że będzie on uwydatniony i powiększony  tłumaczy Beata Marek.

    Biustonosz powinien pasować do kształtu piersi, a także do konkretnego stroju. O ile na co dzień bielizna pozostaje w dużej mierze niewidoczna, o tyle w przypadku eleganckich wyjść nabiera znaczenia. Biustonosze typu full-cup sprawdzają się wyłącznie w połączeniu z kreacjami o niedużych dekoltach, do tych bardziej wykrojonych należy wybrać biustonosze mniej zakryte.

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Konsument

    Media

    Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

    Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

    Problemy społeczne

    Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

    Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.