Mówi: | Agnieszka Bauer |
Firma: | beautikon.com, dystrybutor koreańskich kosmetyków |
Spanie na plecach zapobiega powstawaniu zmarszczek
Niedobór snu objawia się bladą, suchą i mało elastyczną skórą. Naukowcy udowodnili, że częsty brak snu przyspiesza proces starzenia się skóry i zmniejsza zdolności naskórka do regeneracji. Na urodę ma wpływ nie tylko ilość snu, lecz także pozycja w jakiej śpimy.
– Należy spać 7-8 godzin dziennie i utrzymywać taki reżim senny, jeśli oczywiście mamy taką możliwość. Warto również spać na plecach. Pamiętajmy, że spanie na boku czy na poduszce powoduje nacisk na skórę, co z kolei formuje zagniecenia i może sprzyjać powstawaniu zmarszczek – tłumaczy Agnieszka Bauer, przedstawicielka firmy beautikon.com, dystrybuującej koreańskie kosmetyki, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.
Z poduszki nie powinny jednak rezygnować osoby cierpiące z powodu opuchlizny pod oczami. Spanie na płasko sprzyja bowiem gromadzeniu się limfy, co prowadzi z kolei do powstawania nieestetycznych worków.
W trakcie snu zwiększa się wydzielanie melatoniny – hormonu opóźniającego procesy starzenia się skóry i mającego działanie antyoksydacyjne. Proces regeneracji skóry w nocy zachodzi znacznie szybciej niż w ciągu dnia, ponieważ komórki dzielą się wówczas nawet dziesięć razy szybciej. Wyspana skóra łatwiej broni się także przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, między innymi promieniowaniem UV.
– Naczelną zasadą, która jest niesamowicie istotna dla odpowiedniej kondycji snu, jest dokładny demakijaż. Pamiętajmy o tym, żeby nie kłaść się spać w makijażu, ponieważ to jest zbrodnia dla urody. Spanie w makijażu zatyka pory, sprzyja podrażnieniom i infekcjom. Ale co najważniejsze, nie pozwala skórze zregenerować się w takim tempie, w jakim by mogła – podkreśla Agnieszka Bauer.
Po wykonaniu demakijażu na skórę należy nałożyć odpowiedni krem lub serum. Ponieważ w nocy skóra szybciej wchłania cenne substancje z kosmetyków, warto użyć tych o bogatszej formule. Doskonałym rozwiązaniem będą kremy o działaniu mocno nawilżającym, dotleniającym i regenerującym.
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Julia Kamińska: Bardzo niepokoi mnie trend odwrotu od sprawdzonych szczepionek ratujących życie. Chciałabym, żeby ludzie ufali naukowcom i nie bali się
Aktorka dba o swoje zdrowie, regularnie wykonuje badania profilaktyczne, bacznie obserwuje swój organizm i szczepi się przeciwko chorobom zakaźnym. Jak przekonuje, szczepienia osób pełnoletnich są tak samo ważne jak dzieci, niektóre choroby bowiem częściej występują u dorosłych, a dodatkowo mają cięższy przebieg i niosą ze sobą ryzyko wielu powikłań. Julia Kamińska nie rozumie więc niechęci Polaków do szczepień ochronnych. Jej zdaniem to najlepsza inwestycja w zdrowie, więc trzeba zaufać naukowcom i lekarzom.
Problemy społeczne
Zapobieganie cyberuzależnieniom wśród dzieci wymaga dużego zaangażowania rodziców. Zakazy nie są wystarczające

– W obliczu rosnącego problemu cyberuzależnień wśród nieletnich kluczową rolę w jego zapobieganiu odgrywają rodzice – uważa Anna Dela, prezeska Instytutu Człowieka Świadomego. Jej zdaniem to oni powinni jak najwcześniej ustalić swoim pociechom zasady korzystania z sieci i limity czasowe. Muszą też zapewnić dzieciom atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu, żeby się im nie nudziło, kiedy będą offline. Rodzice często zbyt późno zauważają alarmujące sygnały, kiedy konieczna jest już konsultacja z psychologiem.
Teatr
Małgorzata Potocka: Jestem absolutnie oddana mojemu teatrowi. Jak się robi teatr z pasji, to nie trzeba odpoczywać

Twórczyni Teatru Sabat zaznacza, że prowadzenie teatru to nie tylko praca, ale także misja, która wymaga poświęcenia, a sukcesy przynoszą ogromną satysfakcję. Spektakularne rewie są efektem pasji, zaangażowania i profesjonalizmu wielu osób, a ona jest nie tylko reżyserką, choreografką i tancerką, ale także doskonałą menedżerką. Założycielka placówki podkreśla, że atmosfera, która panuje w Tatrze Sabat, sprzyja współpracy. Artyści czują się w nim jak w rodzinie i wciąż mogą doskonalić swoje umiejętności, co przekłada się na jakość przedstawień oraz na zadowolenie widzów.