Mówi: | Ewa Pośpiech |
Funkcja: | manicurzystka |
Firma: | Mani Mani |
Striplac to nowy sposób na trwały manicure
Lakier hybrydowy to połączenie tradycyjnego lakieru i żelu. Jego największą zaletą jest trwałość – na paznokciach utrzymuje się od dwóch do trzech tygodni, w zależności od kondycji płytki. Jest też, bardziej niż klasyczny lakier, odporny na uderzenia i ścieranie. Właścicielki zdrowych, mocnych paznokci mogą poddawać się zabiegom manicure hybrydowego nawet przez kilkanaście miesięcy, bez przerwy. Na trwałość hybrydy ma też wpływ jakość użytych przez manicurzystkę kosmetyków.
– Odżywianie i tryb naszego życia mają bardzo duży wpływ. Wiele czynników ma znaczenie: nałożenie hybrydy, marka lakieru, jaki stosujemy. W tej chwili są różne produkty na rynku, dostępne w wielu miejscach – tłumaczy manicurzystka Ewa Pośpiech w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.
Kobiety, które mają słabe paznokcie, nie powinny nadużywać manicure hybrydowego, ponieważ przy długotrwałym stosowaniu może on mieć niekorzystny wpływ na stan płytki. Lakier hybrydowy jest odporny na działanie zwykłych zmywaczy. Usunąć go można wyłącznie za pomocą specjalnego płynu na bazie acetonu, który wysusza płytkę paznokcia. Manicure hybrydowego nie powinno się usuwać poprzez spiłowanie pilnikiem bądź frezarką.
– Mamy bardzo dużo przypadków, kiedy dziewczyna, przychodząc z manicure od kogoś innego, niestety przychodzi z paznokciami tak zniszczonymi, że nie możemy wykonać nawet zwykłego manicure. Trzeba w tym momencie albo położyć oliwkę, albo odżywkę, ponieważ lakier był zdjęty przez frezowanie lub spiłowanie – wyjaśnia Ewa Pośpiech.
Alternatywą dla lakieru hybrydowego może być, wciąż nowy na polskim rynku, striplac. Jego usunięcie nie wymaga użycia żadnych preparatów, wystarczy ściągnąć lakier z paznokcia jak naklejkę. Dzięki temu płytka paznokcia pozostanie nieuszkodzona.
– Nakładamy go podobnie jak hybrydę, czyli utwardzamy również w lampie. Tyle, że nie matowimy płytki. Przy hybrydzie musimy płytkę zmatowić i dopiero nakładamy te wszystkie warstwy. Warstw w striplacu jest tyle samo, więc grubość tego lakieru jest podobna. Tyle że nie matowimy płytki, tylko nabłyszczamy ją. Nie dodajemy przy ściąganiu acetonu, czyli nie wysuszamy tej płytki – radzi Ewa Pośpiech.
Minusem tej metody jest znacznie krótsza w porównaniu do lakieru hybrydowego trwałość. Na paznokciu trzyma się maksymalnie 10 dni.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.