Mówi: | Tomasz Choiński |
Funkcja: | trener fitness |
Trening personalny pozwala szybciej osiągnąć efekty
– Biorąc pod uwagę to, że nasz sukces w budowaniu formy jest najważniejszy, konieczne jest, by zwrócić się do trenera o pomoc w poprawie techniki wykonywanych ćwiczeń. Jest to ważne ze względu na nasze zdrowie, ale i skuteczność ćwiczeń. Trener będzie pilnował, abyśmy podchodzili do wszystkiego świadomie – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Tomasz Choiński, trener fitness.
Problemem osób, ćwiczących bez trenera jest zła technika oraz kłopoty z właściwym rozdysponowaniem sił. Trening personalny może odpowiednio zbilansować wszystkie ćwiczenia i przygotować nasz organizm do większego wysiłku w przyszłości.
– Najczęściej popełniane są błędy techniczne, co może skończyć się kontuzją, obciążeniem stawów i kręgosłupa. Często powtarzanym błędem jest także brak regularności przez co tracimy nawyk podejmowania wysiłku fizycznego i musimy się o wiele bardziej zmobilizować, żeby wyjść na trening. Często taka próba kończy się fiaskiem. Również zbyt częste pojawianie się na siłowni na początku może przynieść negatywne skutki. Ważny jest okres adaptacyjny, pozwalający zbudować bazę na poczet przyszłych ćwiczeń. Jeżeli ktoś zaczyna to wystarczy, aby trenował trzy raz w tygodniu. Musi być to połączone z treningu siłowego z cardio – dodaje Choiński.
Zdaniem instruktora osoby, które pojawiają się na siłowni mają bardzo niewielką wiedzę na temat odpowiednich ćwiczeń, a ich pomysły często są niedopasowane do ich formy.
– Osoby, które są pierwszy raz na treningu są całkowicie zdezorientowane. Mają małą motywację, krzątają się po całej siłowni, nie wiedząc, czy ćwiczenia, które wykonują są dla nich dobre. Nie jest to najlepsza droga, bo myśleniem zabijamy płynność treningu. Większość ludzi po ośmiu godzinach pracy jest zmęczona. Trening pozwala na zastrzyk endorfin, o ile damy sobie spokój z myśleniem i pozwolimy, aby profesjonalista ułożył trening właśnie dla nas – dodaje trener.
Tomasz Choiński to absolwent informatyki i matematyki SGGW w Warszawie. Instruktor fitness i kulturystyki oraz trener personalny z wieloletnim doświadczeniem. Były mistrz Polski w aerobiku sportowym. Pierwszy ambasador programu Total Fitness, ściśle współpracujący z Ewą Chodakowską.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.