Newsy

Zimą stopy wymagają szczególnej pielęgnacji

2014-02-06  |  06:30
Mówi:Martyna Borowska
Funkcja:stylistka paznokci
Firma:Centrum Urody Peggy Sage
  • MP4
  • Zimą skóra na stopach jest narażona na przesuszenie i zrogowacenia. Zapobiec temu może codzienna pielęgnacja domowa, uzupełniona zabiegami w gabinecie kosmetycznym. Tymczasem wiele kobiet wciąż zapomina, że o stopy należy dbać przez cały rok, nie tylko latem.

    Podstawą zimowej pielęgnacji w domu jest peeling, wykonywany minimum raz w tygodniu. Codziennie natomiast należy ścierać martwy naskórek specjalną tarką. Przed zabiegiem warto nałożyć na stopy krem zmiękczający na bazie kwasów owocowych. Tak przygotowana skóra jest gotowa na przyjęcie kremu nawilżającego. W zimie powinien to być krem zawierający glicerynę lub mocznik.

    Polecałabym używanie kremów przeznaczonych właśnie do przesuszonych stóp, które są tłustsze niż do zwykłej pielęgnacji stóp. Oczywiście, jeśli jest już zrogowaciały naskórek, musimy pamiętać, żeby go usunąć i nakładać krem, co pozwoli nam na lepsze jego wchłanianie. Nakładamy krem na noc i zakładamy skarpetę frotte radzi Martyna Borowska z Centrum Urody Peggy Sage w rozmowieagencją informacyjną Newseria Lifestyle.

    Zimą wiele kobiet skarży się na nadmierną potliwość stóp. Winę za to ponosi ciepłe, czasami zbyt ciasne obuwie ze sztucznego tworzywa. Aby zapobiec temu problemowi, należy kupować buty dobrej jakości, często zmieniać skarpety oraz zaopatrzyć się w dezodoranty do stóp i kremy na bazie talku.

    Proponowałabym zakupienie sobie wkładek antypotowych bądź używanie kremów do codziennej pielęgnacji stóp, które zawierają w sobie talk, oraz kąpiele z dodatkiem preparatów, które zawierają w sobie szałwię. Kąpiele w ciepłej, ale nie gorącej wodzie.  podpowiada Martyna Borowska.

    Zabiegi domowe warto uzupełnić wizytą w salonie kosmetycznym. Stopy można tam poddać zabiegowi z parafiną, która nawilży i wygładzi skórę. Dla urody i zdrowia stóp niezbędne są też masaże, nawet te wykonane samodzielnie. Kilkuminutowy masaż olejkami eterycznymi zrelaksuje stopy i uelastyczni skórę.

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Konsument

    Media

    Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

    Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

    Problemy społeczne

    Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

    Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.