Newsy

Vanessa Aleksander: Jako współprowadząca w radiu będę mogła się rozwijać na trochę innym polu. Chcę dużo opowiadać o filmach i dzielić się ulubioną muzyką

2022-03-30  |  06:06

Aktorka zadebiutowała właśnie w Newonce.radio. Można ją usłyszeć jako współprowadzącą „Bolesne poranki”. Jak podkreśla – jest to zupełnie nowa rola w jej życiu zawodowym, ale już wiąże z nią duże nadzieje. W tej audycji poważne tematy przeplatają się z treściami humorystycznymi. Mocną stroną są wywiady ze znanymi osobami i dobra muzyka. Od tego sezonu część porannych audycji jest również transmitowana live w formie wideo.

Vanessa Aleksander rozpoczęła swoją przygodę z Newonce.radio z dużą dozą ekscytacji. To dla niej nie tylko kolejny projekt zawodowy, ale także możliwość dzielenia się z innymi swoją największą pasją.

– Już zaliczyłam swój debiut jako współprowadząca „Bolesnych poranków” w Newonce.radio. Oczywiście towarzyszy mi stres, ale z drugiej strony wszyscy moi bliscy, którzy wiedzieli o tym, że dostałam taką propozycję, mówili, że to jest dla mnie format wręcz idealny, bo ja przede wszystkim kocham muzykę. Czasem się śmieję, że powinnam pracować w sektorze muzyki, a nie w filmie, bo muzyką oddycham, zawsze była mi ona najbliższa i towarzyszy mi od samego rana do późnych godzin nocnych – mówi agencji Newseria Lifestyle Vanessa Aleksander.

Aktorka ma już doświadczenie w pracy przed kamerą, a teraz próbuje swoich sił przed mikrofonem. W tym przypadku nie ma gotowego scenariusza. By zachęcić słuchaczy do pozostania przy radioodbiornikach, musi więc wykazać się dużym zasobem słownictwa, bogatą wiedzą i umiejętnym sposobem jej przekazywania.

– Stresuję się, bo to jest nowa rola, po raz pierwszy zasiadam w radiu, ale jednocześnie cieszę się, że jestem z tak fajnymi ludźmi i że będę mogła też rozwijać się na trochę innym polu. Jako aktorka będę też dużo opowiadać o filmach, o pracy w kulturze, ale też będę wykorzystywać tę platformę, żeby dodać ludziom trochę optymizmu i uśmiechu – mówi Vanessa Aleksander.

„Bolesne poranki” to format, który wystartował na antenie Newonce.radio we wrześniu 2018 roku. Pierwszymi hostami byli Piotr Kędzierski oraz raperzy – Arek „Ras" Sitarz i Jan-Rapowanie. Obecnie ekipa składa się z siedmiu osób. Vanessa Aleksander dołączyła do zespołu prowadzących wraz z Mikołajem Tyszkiewiczem, jednym z najpopularniejszych polskich tiktokerów, rozwijającym również swoją karierę muzyczną i reporterską.

Aktorkę można również teraz oglądać na szklanym ekranie w najnowszym filmie w reżyserii Krzysztofa Langa „Marzec ’68”.  Wciela się tam w rolę Hani – studentki szkoły teatralnej w Warszawie, szaleńczo zakochanej w Janku, który studiuje na politechnice.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Wschód Kultury

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Film

Problemy społeczne

U młodych pacjentek rak piersi występuje rzadko, ale jest bardziej agresywny. Dla wielu z nich taka diagnoza brzmi jak wyrok

Liczba zachorowań na raka piersi w Polsce sukcesywnie wzrasta. Co roku taką diagnozę słyszy ok. 20 tys. kobiet. Pacjentki przed 30. rokiem życia stanowią niewielki odsetek chorych, ale w ich przypadku często nowotwór jest bardziej agresywny. To m.in. dlatego dla młodych kobiet, które są aktywne zawodowo, mają rodziny i dzieci bądź planują je mieć w przyszłości, taka diagnoza często brzmi jak wyrok. – Niektóre kobiety mają poczucie, że jak rozpoczną leczenie, to skończy im się życie, że nie będą mogły już realizować najprostszych ról społecznych. To nie jest prawdą – podkreśla psychoonkolog, dr Mariola Kosowicz. Lekarze wskazują, że metody leczenia raka piersi są już dziś na tyle zaawansowane, że ten nowotwór, o ile zostanie wcześnie wykryty, może być niemal w 100 proc. uleczalny.

Konsument

Ostatni dzień na złożenie deklaracji w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Spóźnienie może skutkować grzywną

Właścicielom i zarządcom nieruchomości został już tylko jeden dzień, żeby złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków i wskazać w niej swoje źródło ogrzewania. Ci, którzy nie dopełnią tego obowiązku, muszą się liczyć z karą grzywny. Trzeba też pamiętać, że obowiązkiem zgłoszenia do CEEB są objęte wszystkie budynki – mieszkalne i niemieszkalne – wybudowane i oddane do użytkowania przed styczniem 2022 roku. 

Partner serwisu