Mówi: | Natasza Urbańska |
Funkcja: | aktorka |
Według Nataszy Urbańskiej Agnieszka Komornicka była jej siostrą bliźniaczką w poprzednim życiu
Natasza Urbańska i Agnieszka Komornicka nie tylko współpracują ze sobą, ale też przyjaźnią się. Urbańska podejrzewa nawet, że w poprzednim życiu panie musiały być bliźniaczkami, bo ich poglądy są dokładnie takie same. Wspólna praca nad projektami stała się dla nich przyjemnością, stąd decyzja o otwarciu butiku MUSES Urbańska&Komornicka.
Agnieszka Komornicka od lat ubierała Nataszę Urbańską. Największym wyzwaniem dla obu pań była praca nad kostiumami dla aktorki na plan spektaklu "Polita". Urbańska wyznała, że nie dogadywała się z poprzednią kostiumolog, zatem niemalże w ostatnich chwili poprosiła Komornicką o pomoc. Na szczęście przyjaciółka nie zawiodła i uszyła Urbańskiej sukienki zgodnie z jej gustem.
– Musiałyśmy chyba w poprzednim życiu być bliźniaczkami, bo to jest aż niemożliwe. Tak się świetnie dogadujemy, jest cudownym człowiekiem, jest moim skarbem, zaraz po Januszu i córeczce, największym – żartuje Urbańska w wywiadzie dla agencją informacyjną Newserią Lifestyle
Natasza Urbańska i Agnieszka Komornicka oferują nie tylko gotowe projekty pod marką MUSES Urbańska&Komornicka. Proponują też, że uszyją coś na specjalne zamówienie. Ceny ubrań wahają się od 1.000 do 1.500 złotych.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.