Mówi: | dr Beata Stopińska |
Funkcja: | dermatolog |
Firma: | Biostudio |
Zabiegi pielęgnacyjne przed ślubem należy rozpocząć nawet trzy miesiące wcześniej
Zabiegi pielęgnacyjne należy dobrać do rodzaju cery. Osobom, które na co dzień nie mają problemów ze skórą, wystarczą tradycyjne zabiegi pielęgnacyjne na 2-3 tygodnie przed uroczystością. Jeśli jednak panna młoda ma cerę naczyniową lub zmaga się z trądzikiem, o pielęgnacji należy pomyśleć nawet trzy miesiące przed ślubem, by wygoić stany zapalne i zatrzymać łojotok.
– Jeżeli skóra nie stwarza żadnych problemów, wystarczy delikatny peeling, mikrodermabrazja czy maska algowa, by dobrze nawilżyć skórę. Gdy jednak na skórze są zmiany trądzikowe, należy wykonać serię zabiegów, na przykład peelingów, które wygładzą skórę, zmniejszą łojotok, zwężą pory i spowodują, że ta skóra stanie się gładka i będzie się lepiej prezentowała na zdjęciach. Nie są to jednak zabiegi na ostatnią chwilę – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle dr Beata Stopińska, dermatolog z Biostudio.
Poza tradycyjnymi zabiegami pielęgnacyjnymi wiele klientek decyduje się na makijaż permanentny lub pigmentację ust. Dużą popularnością cieszą się również zabiegi powiększania ust przy pomocy kwasu hialuronowego lub wygładzania zmarszczek. Również w tym przypadku należy zaplanować wizytę u kosmetyczki z wyprzedzeniem, ponieważ często są to zabiegi kilkuetapowe. Dr Stopińska radzi, by tego typu zabiegi wykonać na 2-3 miesiące przed uroczystością, by znaleźć czas na drobne korekty lub poczekać, aż efekty zabiegu będą zadowalające. Podobnie jest nawet z zabiegami związanymi z pielęgnacją lub doczepianiem rzęs.
– Jeżeli myślimy o tym, żeby na przykład zrobić sobie sztuczne rzęsy, również proponuję, żeby nie robić tego na ostatnią chwilę. Zdarzają się uczulenia na kleje i oczy puchną, swędzą, nie wyglądają dobrze. Proponowałabym, żeby zrobić pierwszy zabieg 2-3 tygodnie wcześniej, zobaczyć, jak się z tym czujemy, czy nam to odpowiada, czy nasze oczy tolerują sztuczne rzęsy – dodaje Stopińska.
Bezpośrednio przed uroczystością można zdecydować się na zabiegi relaksacyjne. Panna młoda powinna zarezerwować dzień przed ślubem na wizytę w gabinecie kosmetycznym, aby wykonać masaż całego ciała lub nałożyć maskę algową. Odpowiednio dobrane zabiegi pozwalają zredukować napięcie i odprężyć się przed ważną uroczystością.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Miuosh: Nie zawsze wygrywający muzyczne talent show robią potem dobre rzeczy. Często ci, którzy nie zaszli w nich daleko, są na scenie latami
Wokalista zasiada za stołem jurorskim „Must Be The Music” z nadzieją, że usłyszy takich solistów i zespoły, którzy naprawdę go zaintrygują. Przed uczestnikami nowej edycji kultowego programu Polsatu zatem nie lada wyzwanie. Muszą bowiem wzbudzić w Miuoshu taką ciekawość, że będzie chciał sprawdzić, czym zaskoczą go w kolejnych etapach i swoim „tak” być może otworzy im drzwi do kariery.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.