Newsy

Zabiegi pielęgnacyjne przed ślubem należy rozpocząć nawet trzy miesiące wcześniej

2014-07-24  |  05:55
Mówi:dr Beata Stopińska
Funkcja:dermatolog
Firma:Biostudio
  • MP4
  • Przygotowania do ślubu zajmują zwykle wiele miesięcy. Jednym z największych atutów przyszłej panny młodej jest jej twarz, dlatego trochę wcześniej należy zadbać o cerę i wykonać szereg zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki temu w dniu ślubu skóra będzie wyglądała na zdrową i wypoczętą.

    Zabiegi pielęgnacyjne należy dobrać do rodzaju cery. Osobom, które na co dzień nie mają problemów ze skórą, wystarczą tradycyjne zabiegi pielęgnacyjne na 2-3 tygodnie przed uroczystością. Jeśli jednak panna młoda ma cerę naczyniową lub zmaga się z trądzikiem, o pielęgnacji należy pomyśleć nawet trzy miesiące przed ślubem, by wygoić stany zapalne i zatrzymać łojotok.

    Jeżeli skóra nie stwarza żadnych problemów, wystarczy delikatny peeling, mikrodermabrazja czy maska algowa, by dobrze nawilżyć skórę. Gdy jednak na skórze są zmiany trądzikowe, należy wykonać serię zabiegów, na przykład peelingów, które wygładzą skórę, zmniejszą łojotok, zwężą pory i spowodują, że ta skóra stanie się gładka i będzie się lepiej prezentowała na zdjęciach. Nie są to jednak zabiegi na ostatnią chwilę – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle dr Beata Stopińska, dermatolog z Biostudio.

    Poza tradycyjnymi zabiegami pielęgnacyjnymi wiele klientek decyduje się na makijaż permanentny lub pigmentację ust. Dużą popularnością cieszą się również zabiegi powiększania ust przy pomocy kwasu hialuronowego lub wygładzania zmarszczek. Również w tym przypadku należy zaplanować wizytę u kosmetyczki z wyprzedzeniem, ponieważ często są to zabiegi kilkuetapowe. Dr Stopińska radzi, by tego typu zabiegi wykonać na 2-3 miesiące przed uroczystością, by znaleźć czas na drobne korekty lub poczekać, aż efekty zabiegu będą zadowalające. Podobnie jest nawet z zabiegami związanymi z pielęgnacją lub doczepianiem rzęs.

    Jeżeli myślimy o tym, żeby na przykład zrobić sobie sztuczne rzęsy, również proponuję, żeby nie robić tego na ostatnią chwilę. Zdarzają się uczulenia na kleje i oczy puchną, swędzą, nie wyglądają dobrze. Proponowałabym, żeby zrobić pierwszy zabieg 2-3 tygodnie wcześniej, zobaczyć, jak się z tym czujemy, czy nam to odpowiada, czy nasze oczy tolerują sztuczne rzęsy – dodaje Stopińska.

    Bezpośrednio przed uroczystością można zdecydować się na zabiegi relaksacyjne. Panna młoda powinna zarezerwować dzień przed ślubem na wizytę w gabinecie kosmetycznym, aby wykonać masaż całego ciała lub nałożyć maskę algową. Odpowiednio dobrane zabiegi pozwalają zredukować napięcie i odprężyć się przed ważną uroczystością.

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Zdrowie

    Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

    Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

    Moda

    Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

    Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

    Infrastruktura

    Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

    Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.