Mówi: | Ewa Pośpiech |
Funkcja: | manicurzystka |
Firma: | Mani Mani |
Zabiegi złuszczające i nawilżające pomogą przygotować stopy do wiosny
Podstawą zdrowia i estetycznego wyglądu stóp jest ich regularna pielęgnacja przez cały rok. Zimą jednak często o tym zapominamy i w sezon wiosenny wkraczamy ze zrogowaciałą skórą i przesuszoną płytką paznokcia. Takich stóp nie uratuje jednorazowa wizyta u pedicurzystki, tuż przed założeniem sandałów.
– To nie jest tak, że przychodzimy na pedicure w kwietniu i oczekujemy cudu po jednym pedicure. Pedicure powinno się powtarzać. Raz w miesiącu, raz na dwa miesiące powinno się przyjść na ten pedicure – radzi manicurzystka Ewa Pośpiech w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.
Podstawą pielęgnacji stóp powinno być regularne usuwanie martwego naskórka. Zabieg ten może wykonać pedicurzystka, używając frezarki kosmetycznej. Równie dobre efekty przynosi pedicure kwasowy, który można wykonać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domu.
– Pedicure kwasem polega na nałożeniu odpowiedniego preparatu, zawinięciu stopy folią, i później przy użyciu tarki ścieramy martwy naskórek, który poprzez kwas zostaje delikatnie zmiękczony. Pielęgnacja stopy po takim pedicure jest bardzo podobna jak po pedicure frezarkowym, tyle że zwracamy większą uwagę na nawilżanie tych stóp – tłumaczy Ewa Pośpiech.
Na polskim rynku są już również dostępne skarpetki nasączone mieszanką kwasów AHA, które nakładamy na dwie godziny, a następnie wyrzucamy. Po zabiegu z kwasami skóra na stopach intensywnie się łuszczy przez kilka dni, dlatego nie wolno zapominać o codziennym używaniu kremów nawilżających. Ostatnie chłodne dni warto również wykorzystać na zadbanie o paznokcie.
– Nie za każdym razem trzeba malować paznokcie, można użyć odżywki, można zostawić nawet bez odżywki, tyle że co jakiś czas trzeba nakładać na przykład oliwkę, żeby tę płytkę jednak natłuszczać. Ważne jest odpowiednie przycinanie paznokci, żeby nie było później problemu z paznokciami wrastającymi, co jest bardzo częste – dodaje Ewa Pośpiech.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.