Newsy

Akcesoria dla zwierząt wykonywane są już często na wymiar

2014-04-14  |  06:10
Dylematem właścicieli zwierząt jest nierzadko wybór pomiędzy zabawką, która będzie atrakcyjna wizualnie dla właściciela oraz taką, która spodoba się pupilowi. Coraz więcej akcesoriów dla zwierząt powstaje z myślą o dopasowaniu ich do nowoczesnych mieszkań. W projektach dominują stonowane kolory i praktyczne wzory.

W sezonie wiosennym chętniej wychodzimy na spacery. Wśród ubranek dla zwierząt dominują bluzy dresowe, kurtki przeciwdeszczowe oraz poncza. Nowością na rynku są poduszki-kołnierze ochronne. Choć brzmi to zabawnie, jednak jest to wbrew pozorom bardzo pożyteczne. Gdy zostawiamy naszego czworonoga samego w domu – mówię tu o małych rasach, jak chihuahua czy york – a na przykład chcemy go wypuścić na balkon, zakładamy mu taki kołnierz, żeby piesek czuł się bezpiecznie i nie wyleciał przez barierkę balkonu – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Anna Szwogzlis z firmy Chloe's House, produkującej akcesoria dla zwierząt.

Przy wyborze legowiska dla zwierzęcia należy zwrócić uwagę na to, czy jest ono wykonane z materiałów dobrej jakości oraz czy czworonogowi będzie w nim wygodnie. Posłanie powinno mieć również zdejmowany pokrowiec, by można było je z łatwością wyczyścić. Coraz większą popularnością cieszą się legowiska wypełnione silikonowymi kulkami, które dopasowują się do ciała zwierzęcia, zapewniając mu komfort. Rozwiązaniem problemu z doborem właściwego posłania dla psa lub kota może być zamówienie takiego gadżetu na wymiar.

Legowiska powinny być wykonane z materiałów, które są wysokiej jakości, które są wygodne i łatwe w czyszczeniu. Legowiska powinny mieć także zdejmowany pokrowiec, by móc z łatwością je wyprać  – dodaje Anna Szwogzlis.

Bardziej ekstrawaganccy właściciele mogą z łatwością znaleźć dla swojego czworonoga również odświętne gadżety, jak na przykład muszki lub spinki, które nie przeszkadzają zwierzakowi, a dodają mu odrobiny elegancji podczas rodzinnych uroczystości.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.