Mówi: | Hanna Wojtulewicz |
Funkcja: | kosmetolog |
Firma: | gabinet kosmetyki laserowej Studio Laser |
Pajączki naczyniowe można skutecznie usunąć laserem. Teraz najlepszy czas na taki zabieg
Poszerzone naczynka są dla wielu osób poważnym problemem kosmetycznym. Najpopularniejszą metodą usuwania pajączków naczyniowych jest terapia laserem. Zabieg jest mało inwazyjny, jednak może doprowadzić do łagodnych objawów bólowych i krótkotrwałego zaczerwienienia. Przed całkowitym zagojeniem się skóry należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce, stąd miesiące wiosenne są najlepszym czasem na takie zabiegi. Przeciwwskazaniem do laseroterapii jest m.in. świeża opalenizna.
Teleangiektazje, czyli pajączki naczyniowe, to poszerzone naczynka krwionośne, które uwidoczniają się na skórze w postaci czerwonych lub sinych plamek. Zwykle nie są objawem żadnego poważnego zaburzenia, jednak ze względów kosmetycznych większość ludzi decyduje się na to, by je usunąć. Najpopularniejszą metodą leczenia teleangiektazji jest terapia laserem.
– Laserowe zamykanie poszerzonych naczynek polega na fototermolizie. Laser działa na hemoglobinę, która znajduje się w naczyniu. Pod wpływem ciepła z energii lasera hemoglobina wyparowuje z naczynia. Wtedy ścianki naczynia się obkurczają, usychają i są wchłonięte przez organizm – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Hanna Wojtulewicz, kosmetolog z gabinetu kosmetyki laserowej Studio Laser.
Zabieg trwa od 12 do 15 minut i jest mało inwazyjny, jednak u części pacjentów doprowadza do łagodnych objawów bólowych lub dyskomfortu. Po laseroterapii mogą pojawić się zaczerwienienia lub lekkie obrzęki skóry, które zwykle znikają w ciągu kilku dni. Całkowite zagojenie następuje po 2-4 tygodniach. Przez miesiąc po zabiegu należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce. Do całkowitego usunięcia przebarwień zazwyczaj konieczne są 2 lub 3 terapie, szczególnie przy dużej liczbie pajączków.
– Przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów laserowych są choroby nowotworowe, aktywne choroby skórne, zaawansowana cukrzyca, aktywna łuszczyca oraz przyjmowanie antybiotyków. Trzeba pamiętać, że niektóre antybiotyki są światłoczułe. Zawsze przeciwwskazaniem jest również świeża opalenizna – dodaje Hanna Wojtulewicz.
W celu zapobiegania nawrotom teleangiektazji zaleca się stosowanie kremów z filtrem w słoneczne dni, dbanie o regularną aktywność fizyczną oraz utrzymywanie odpowiedniej masy ciała. Warto również unikać długotrwałego stania w jednym miejscu lub noszenia butów na wysokim obcasie.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.