Mówi: | Martyna Borowska |
Funkcja: | stylistka paznokci |
Firma: | Centrum Urody Peggy Sage |
Zimą stopy wymagają szczególnej pielęgnacji
Podstawą zimowej pielęgnacji w domu jest peeling, wykonywany minimum raz w tygodniu. Codziennie natomiast należy ścierać martwy naskórek specjalną tarką. Przed zabiegiem warto nałożyć na stopy krem zmiękczający na bazie kwasów owocowych. Tak przygotowana skóra jest gotowa na przyjęcie kremu nawilżającego. W zimie powinien to być krem zawierający glicerynę lub mocznik.
– Polecałabym używanie kremów przeznaczonych właśnie do przesuszonych stóp, które są tłustsze niż do zwykłej pielęgnacji stóp. Oczywiście, jeśli jest już zrogowaciały naskórek, musimy pamiętać, żeby go usunąć i nakładać krem, co pozwoli nam na lepsze jego wchłanianie. Nakładamy krem na noc i zakładamy skarpetę frotte – radzi Martyna Borowska z Centrum Urody Peggy Sage w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.
Zimą wiele kobiet skarży się na nadmierną potliwość stóp. Winę za to ponosi ciepłe, czasami zbyt ciasne obuwie ze sztucznego tworzywa. Aby zapobiec temu problemowi, należy kupować buty dobrej jakości, często zmieniać skarpety oraz zaopatrzyć się w dezodoranty do stóp i kremy na bazie talku.
– Proponowałabym zakupienie sobie wkładek antypotowych bądź używanie kremów do codziennej pielęgnacji stóp, które zawierają w sobie talk, oraz kąpiele z dodatkiem preparatów, które zawierają w sobie szałwię. Kąpiele w ciepłej, ale nie gorącej wodzie. – podpowiada Martyna Borowska.
Zabiegi domowe warto uzupełnić wizytą w salonie kosmetycznym. Stopy można tam poddać zabiegowi z parafiną, która nawilży i wygładzi skórę. Dla urody i zdrowia stóp niezbędne są też masaże, nawet te wykonane samodzielnie. Kilkuminutowy masaż olejkami eterycznymi zrelaksuje stopy i uelastyczni skórę.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.