Newsy

Zuzanna Grabowska: Punktami zwrotnymi w moim życiu było urodzenie dzieci. Stałam się za kogoś odpowiedzialna i to całkowicie zmieniło moje postrzeganie świata

2024-01-05  |  06:17

Aktorka podkreśla, że każdy nowy etap życia nieodłącznie wiąże się z pewnymi zmianami, które trzeba zaakceptować. I choć często niełatwo jest się zmierzyć z życiową rewolucją, to za jakiś czas możemy docenić wszystkie korzyści, jakie nam przyniosła dana sytuacja. Dla niej jednym z takich punktów zwrotnych były narodziny pierwszego dziecka. Z perspektywy czasu potwierdza, że macierzyństwo wywróciło jej życie do góry nogami, a jednocześnie przyniosło szczęście i spełnienie.

Prawdziwy przełom w życiu Rafiego, głównego bohatera serialu zrealizowanego na podstawie pomysłu Zuzanny Grabowskiej i Pawła Domagały, zaczyna się w momencie, kiedy zostaje potrącony przez samochód. Wtedy mężczyzna dostaje wyjątkową szansę na to, by naprawić swoje błędy i wyjść na prostą. Aktorka przyznaje, że w życiu zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje, które całkowicie zmieniają nasze nastawienie, punkt widzenia i hierarchię wartości. Ona sama również dobrze pamięta moment, w którym zaczęła inaczej patrzeć na świat.

– W moim przypadku takimi punktami zwrotnymi było urodzenie dzieci, a szczególnie pierwszej córki. To była taka sprawa, która zupełnie zmieniła nasze postrzeganie świata i uświadomiła nam, że jesteśmy za kogoś odpowiedzialni – mówi agencji Newseria Lifestyle Zuzanna Grabowska.

Aktorka jest mamą 11-letniej Hani i pięcioletniej Basi. Jak zauważa, początek każdego kolejnego etapu w życiu wiąże się z pewnym wysiłkiem i trudnościami. Potrzeba bowiem czasu, determinacji i cierpliwości, by ułożyć wszystko od nowa i odnaleźć się w nowej sytuacji.

– Były u mnie różne momenty. Myślę, że dostanie się na studia do Warszawy, do wymarzonej szkoły teatralnej, też wiązało się z zupełną zmianą w moim życiu, z przeprowadzką do stolicy – mówi.

Zuzanna Grabowska podkreśla, że wszystkie dotychczasowe punkty zwrotne w jej życiu były dla niej solidną lekcją i swoistym przełomem, ale wiążą się z nimi niezwykle miłe wspomnienia.

– Jak na razie wiążą się one z pozytywnymi zmianami, ale jednak diametralnymi. Na szczęście nie kojarzę tych momentów z momentami tragicznymi, granicznymi, których oczywiście chciałabym uniknąć w swoim życiu, bo nie wiem, czy się tak da – dodaje aktorka.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.