Mówi: | Lidia Trawińska |
Funkcja: | współwłaścicielka Centrum Medycznego VIMED |
Terapia fenotypowa oczyszcza organizm i zapobiega chorobom cywilizacyjnym
Terapia fenotypowa to kompleksowy program profilaktyki zdrowotnej. Jej celem jest wspomaganie sił obronnych organizmu, dzięki którym zwalcza on choroby. Terapia ta składa się z trzech elementów: określenia indywidualnego fenotypu pacjenta, ułożenie diety dopasowanej do tego fenotypu oraz zabiegów medycyny fizykalnej.
– To indywidualne podejście do pacjenta nie tylko ze względu na jego sposób odżywiania, lecz również ze względu na jego fizyczne i psychiczne dolegliwości. Ponieważ w dzisiejszych czasach wszyscy mamy zarówno problem z nietolerancjami pokarmowymi, jak i z dopadającą nas depresją, nie potrafimy walczyć odpowiednio ze stresem, który jest tak naprawdę czynnikiem wpływającym również na nasze samopoczucie. Tylko podejście całościowe daje rzeczywiście fantastyczne efekty – mówi Lidia Trawińska, współwłaścicielka Centrum Medycznego VIMED, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.
Fenotyp to zespół anatomicznych, fizjologicznych i biochemicznych cech organizmu, które są wynikiem współdziałania czynników dziedzicznych i warunków środowiska. Indywidualny fenotyp pacjenta lekarz ustala poprzez badania krwi, stanu narządów wewnętrznych oraz testy na nietolerancję pokarmową. Po poznaniu fenotypu lekarz prowadzący ustala plan terapii i kieruje pacjenta do dietetyka, który układa plan żywieniowy. Dieta fenotypowa komponowana jest w oparciu o indywidualny kod metaboliczny każdego pacjenta. Oznacza to, że zaspokaja ona potrzeby wyłącznie osoby, dla której jest ułożona.
– Powinniśmy pomyśleć o takiej terapii już we wczesnym dzieciństwie, a może nawet jeszcze przed. Terapia fenotypowa to przygotowanie do rzeczywiście lepszego życia. To właściwa detoksykacja organizmu, właściwe odżywianie i dotlenianie. Bo mimo że wydaje nam się, że nie mamy problemu z dotlenieniem organizmu, jest inaczej – wyjaśnia Lidia Trawińska.
Terapia, oprócz diety, obejmuje także spersonalizowane zabiegi medycyny fizykalnej. Jest to gałąź medycyny, która wykorzystuje naturalne metody lecznicze i czynniki fizyczne w leczeniu, fizjoterapii, prewencji i diagnostyce. Do zabiegów medycyny fizykalnej należy między innymi krioterapia, masaż leczniczy, magnetoterapia i kawitacja.
– Nowoczesne zabiegi medycyny fizykalnej przede wszystkim usprawniają szlaki metaboliczne i pozwalają na lepszą detoksykację organizmu. Bo oczywiście organizm codziennie się oczyszcza, natomiast nie dajemy mu szansy, aby te procesy oczyszczania przebiegały we właściwy sposób – podkreśla Lidia Trawińska.
Terapia fenotypowa dogłębnie oczyszcza i regeneruje organizm, obniża poziom cukru i złego cholesterolu, reguluje ciśnienie krwi, zwiększa wydolność organizmu, mobilizuje jego naturalne systemy obronne do walki z chorobami i poprawia pracę narządów wewnętrznych. Tym samym zapobiega rozwojowi chorób cywilizacyjnych, takich jak miażdżyca, cukrzyca, otyłość, nadciśnienie tętnicze. Jej zwolennikami są gwiazdy i ludzie biznesu, między innymi Andrzej Mleczko, Paulla, Maja Sablewska.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
Adam Kszczot: Moja żona została mistrzynią świata w makijażu permanentnym. Trochę się też do tego przyczyniłem
W trakcie swojej kariery sportowej lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 m odniósł wiele sukcesów i zdobył medale na najważniejszych międzynarodowych zawodach. Ale jak się okazuje, w domu nie jest jedynym mistrzem. Jego żona bowiem również może się poszczycić tytułem mistrzyni świata, ale nie w sporcie. Renata Kszczot specjalizuje się w microbladingu, czyli metodzie makijażu permanentnego brwi. Olimpijczyk jest niezwykle dumny z osiągnięć partnerki, wspiera ją i stwarza jej przestrzeń potrzebną do rozwijania pasji. W zamian za to ona wprowadza go w tajniki swojej pracy.
Gwiazdy
Iga Baumgart-Witan: Mama nie pozwoliła mi na udział w programie „Mistrzowskie pojedynki”. Zdecydowałam się i już pierwszego dnia marzyłam, żeby wrócić do domu
Biegaczka nie ukrywa, że miała kilka momentów zwątpienia w kwestii swojego udziału w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”. Po obejrzeniu zajawki zagranicznej edycji zrozumiała bowiem, jak wymagające mogą być konkurencje, i nie była do końca przekonana, czy sobie z nimi poradzi. Oliwy do ognia dolała jej mama, która absolutnie nie godziła się na ten wyjazd. Mimo wątpliwości Iga Baumgart-Witan postanowiła jednak stawić czoła trudnościom i zmierzyć się z wyczerpującymi wyzwaniami, ale jak zaznacza – nic za wszelką cenę.
Media
Iwona Guzowska: W programie „Mistrzowskie pojedynki" jest kilka osób stricte nastawionych na rywalizację. Chciały jak najwyżej zajść i szły po trupach do celu
Mistrzyni świata w kickboxingu z entuzjazmem wspomina swój udział w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”, bo jak podkreśla, okazał się dla niej wyjątkowo cennym doświadczeniem. Realizując poszczególne zadania, sportowcy musieli bowiem stawić czoła nie tylko rywalom, ale i własnym ograniczeniom. Iwona Guzowska zdradza też, że niektórzy uczestnicy byli mocno zdeterminowani. Nie ukrywali, że przyjechali po to, żeby wygrać, i nie dawali sobie żadnej taryfy ulgowej.