Newsy

Krzysztof Gojdź: w spa odpoczywam i myślę, co chcę w swoim życiu dalej robić

2017-01-30  |  06:50
Mówi:dr n. med. Krzysztof Gojdź
Funkcja:lekarz medycyny estetycznej, chirurg
  • MP4
  • Lekarz chętnie korzysta z zabiegów relaksacyjnych w spa. Poddaje im się głównie podczas zawodowych podróży do Tajlandii. Gospodarz „Niezwykłych przypadków medycznych” twierdzi, że jest to dla niego okazja do skupienia się na swoich myślach i emocjach oraz planowania swojej przyszłości.

    Krzysztof Gojdź namawia wszystkich Polaków do korzystania z relaksujących zabiegów znanych z gabinetów spa. Lekarz twierdzi, że nie trzeba w tym celu odwiedzać luksusowych ośrodków i poddawać się kosztownym zbiegom. Jego zdaniem każdy może bowiem zmienić własną łazienkę w salon spa.

    Wystarczy, że każdy poświęci 1-2 razy w tygodniu pół godziny, wejdzie do wanny, zrobi peeling twarzy, nałoży jakąś maseczkę, wyciszy się przy świeczkach, każdego myślę, że stać teraz na luksus mówi dr Krzysztof Gojdź agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

    Gospodarz programu „Niezwykłe przypadki medyczne” sam też chętnie korzysta z tego typu zabiegów. Najczęściej poddaje się im podczas regularnych wyjazdów do Tajlandii, gdzie szkoli chirurgów plastycznych. Wybiera wówczas małe, zaciszne, gwarantujące spokój salony spa. Jego ulubione zabiegi do masaże relaksacyjne.

    Skupiam się na tym, co jest w mojej głowie, nad swoimi myślami, na tym, co chcę w swoim życiu dalej robić mówi dr Krzysztof Gojdź.

    Lekarz ma poczucie, że bardzo dużo osiągnął już na polu zawodowym. W tym roku chce trochę zwolnić tempo pracy, ma jednak w planach otwarcie kolejnych projektów.

    Będą na pewno nowe projekty medialne, już niedługo o nich będzie bardzo głośno, ale również otwarcie nowych klinik, nowych właśnie spa w Polsce, ale również w Stanach Zjednoczonych – mówi dr Krzysztof Gojdź.

    Na wiosnę chirurg planuje otwarcie kliniki w Nowym Jorku, zlokalizowanej przy słynnej 5th Avenue na Manhattanie. Nie wyklucza też, że jeszcze w tym roku otworzy ponadto klinikę w Los Angeles.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Motoryzacja

    Zdrowie

    Julia Kamińska: Nie zawsze badałam się regularnie. Ale kiedy zaczęłam mieć problemy zdrowotne, to się przestraszyłam

    Aktorka przyznaje, że był w jej życiu taki moment, kiedy mocno zaniepokoił ją stan jej zdrowia. Najadła się wtedy sporo strachu, ale z tego przykrego doświadczenia wyciągnęła też ważne wnioski na przyszłość. Od tamtego czasu nie zaniedbuje więc regularnych badań kontrolnych.

    Sport

    Trening siłowy może mieć umiarkowane działanie przeciwdepresyjne. Naukowcy rekomendują jego włączenie do procesu leczenia

    Aktywność fizyczna może zwiększać skuteczność leczenia przeciwdepresyjnego. Naukowcy z Uniwersytetu w Santo Amaro wykazali jednak, że szczególnie dobre efekty udaje się osiągnąć, stosując trening siłowy. Jak podkreślają, nie oznacza to, że ćwiczenia powinny zastępować konwencjonalną terapię przeciwdepresyjną. Mogą natomiast ją wspomóc i być wsparciem dla chorych na postać lekooporną choroby, która jest główną przyczyną samobójstw na świecie. Według WHO z depresją zmaga się 350 mln ludzi i 4 mln Polaków. To ponad 10 proc. populacji naszego kraju.