10 na 10 - lody śmietankowe i truskawkowe “u Lodziarzy” ocenione przez ekspertów
Lody śmietankowe i truskawkowe Wytwórni Lodów Polskich “u Lodziarzy” znowu zdobyły uznanie w oczach konsumentów i fachowców z branży. Zostały TOP PRODUKTEM roku 2020 i mogą się posługiwać godłem “Doceń Polskie”.
- Sukces smakuje tym bardziej, że otrzymaliśmy maksymalną liczbę punktów – mówi Paulina Daniłowicz z Wytwórni Lodów Polskich “u Lodziarzy”. - A oceniany był smak, wygląd i stosunek jakości do ceny. Jesteśmy dumni, bo to pokazuje, że od lat utrzymujemy najwyższy poziom. Czujemy się też zmotywowani do dalszego rozwoju.
Maksymalne noty dla "u Lodziarzy"
W tym roku godła przyznawane były po raz 36. W związku z pandemią gala ich nadania przeniesiona została z maja na lato. Program Promocyjny “Doceń Polskie” to jedna z najbardziej prestiżowych form doceniania polskich produktów spożywczych i wspierania krajowego biznesu. Certyfikacja jest bezpłatna, a program ma charakter otwarty, może się do niego zgłosić każdy. Jego rangę podkreśla także honorowy patronat Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wyroby oceniane są w dziesięciopunktowej skali przez kapitułę złożoną z ekspertów działających w branży spożywczej. Godłem jakości promowane są wyroby, które zdobędą minimum 7,5 pkt. Tytuł TOP PRODUKT jest natomiast zarezerwowany dla produktów z maksymalnymi notami.
- Daje to gwarancję, że każdy z wyrobów posiadających to logo pozytywnie przeszedł szczegółową i rygorystyczną weryfikację. Dzięki temu konsument może być pewny, że wybierając produkt oznaczony Godłem „Doceń polskie”, ma do czynienia z wyrobem najwyższej jakości, sprawdzonym, pewnym, polecanym przez fachowców - informują na swojej stronie twórcy Programu.
Wytwórnia Lodów Polskich nie idzie na skróty
Wytwórnia Lodów Polskich “u Lodziarzy” została uhonorowana w ten sposób po raz drugi. Także w 2018 roku zdobyła tytuł TOP PRODUKT i godło, i podobnie jak teraz za lody o smaku śmietankowym i truskawkowym. Co mają w sobie, że nie może się im oprzeć nawet zespół wytrawnych ekspertów?
- Ponieważ jest to po prostu solidna, rzemieślnicza robota i nigdy nie idziemy na skróty - mówi Paulina Daniłowicz. - Kiedy produkujemy lody truskawkowe, to konsument może być pewny, że znajdą się nich najlepsze truskawki z Podlasia, ponieważ są znakomite, a my chcemy wspierać lokalnych plantatorów. Miłośnicy lodów śmietankowych wiedzą, że do ich kręcenia dodajemy mleka i śmietanki od szczęśliwych krów. I to naprawdę można wyczuć w smaku, i pasję tworzenia i jakość składników, z których tworzymy nasze zimne desery.
Pierwsza lodziarnia Wytwórni Lodów Polskich powstała w 2015 roku. Teraz pod tym szyldem działa ich blisko setka.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.