Komunikaty PR

2 na 3 rodziców martwi się sposobem odżywiania dzieci

2022-08-30  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt

Monika Błasikiewicz
MBPR

Boczna
05-840 Brwinów
monika|mb-pr.pl| |monika|mb-pr.pl
608090787
mbpr.pl

2 na 3 rodziców  martwi się sposobem odżywiania dzieci

 

                                                                                                                                      

Początek roku szkolnego skłania rodziców do przemyśleń na temat różnych aspektów życia dzieci, które mogą mieć wpływ na wyniki w szkole. Zjawisko to zbadała firma Juice Plus+, działająca w sektorze zdrowego stylu życia. W ramach prowadzonego przez siebie programu Healthy Starts For Families (HSF), (Zdrowy start dla rodzin) przepytano  8,039 osób dorosłych będących rodzicami z krajów Europy i USA. Pytania dotyczyły 4 aspektów życia: odżywiania, aktywności fizycznej, snu i nawadniania.                              

 

Odżywianie 

 63% badanych obawia się, że ich dzieci nie spożywają zalecanych ilości składników odżywczych, co może negatywnie wpływać na wyniki w nauce.  Pomimo, że 36% rodziców pakuje dzieciom do plecaków owoce lub warzywa na drugie śniadanie, nie mają pewności, czy przyniesie to oczekiwane skutki. 20% twierdzi, że ich dzieci nie lubią warzyw, podczas gdy 1/5 przyznaje, że przygotowanie zdrowego posiłku na lunch zabiera zbyt wiele czasu. Najbardziej o jakość odżywiania obawiają się rodzice z Hiszpanii, najmniej z USA. Wszyscy uważają, że dzieci jedzą zbyt dużo słodyczy.  

 

 Znaczenie snu 

 Wraz z powrotem dzieci do szkoły, rodzice na całym świecie zaczynają przywiązywać większą uwagę do liczby godzin przesypianych przez dziecko. Badanie wykazało, że niemal połowa wprowadza wtedy bardziej restrykcyjne godziny udawania się do łóżka. Przyczyny tego zjawiska są bardzo proste. 54% rodziców twierdzi, że sen jest najważniejszym składnikiem sukcesu w nauce. Odżywianie ma tu znaczenie tylko dla 19%.  

 

Aktywne rodziny 

Według 63% rodziców ich dzieci więcej się ruszają w czasie szkoły niż w miesiącach wakacyjnych, a 54% badanych przyznało, że dzieci mają wtedy też więcej energii. Przyczyną braku ruchu latem jest czas spędzany na ekranach. 22% przyznaje, że ma trudności w namówieniu dzieci na jakąkolwiek aktywność fizyczną, a aż 44% przyznało, że czas spędzany przez dziecko przed ekranem wydłużył się.

 

Picie odpowiedniej ilości wody 

 Niemal połowa rodziców (46%) uważa, że ich dziecko nie pije wystarczająco dużo wody. Dorośli zauważają wiele pozytywnych aspektów nawadniania. 47% notuje większy przypływ pozytywnej energii I lepszą atmosferę w domu, a 46% przyznaje, że mają rano więcej energii.  

 

Czy można jakoś pomóc rodzinom? 

 Wynik badania rysuje obraz rodziców obawiających się, że styl życia dzieci może prowadzić do osiągania gorszych rezultatów w szkole. Healthy Starts for Families to program, w ramach którego osoba dorosła, która zakupiła kapsułki uzupełniające dzienną normę spożywanych warzyw i owoców, dla dziecka otrzymuje ten produkt gratis. Dla starszych dzieci są to kapsułki, ale młodsze zjadają owoce i warzywa w formie uwielbianych przez dzieci żelków.

Grace Hall, specjalistka od odżywiania, a zarazem stylistka potraw, podkreśla jak ważny jest wygląd tego, co dajemy dziecku na drugie śniadanie. Coś śmiesznego, atrakcyjnego wizualnie, a jednocześnie dobrze skomponowanego może zdziałać cuda. A nasze dzieci będą dzięki temu pełne energii I zapału każdego dnia. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: MBPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Mielno: Największa zapiekanka ziemniaczana na Kartofladzie Biuro prasowe
2024-08-14 | 12:30

Mielno: Największa zapiekanka ziemniaczana na Kartofladzie

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Koszalinie postanowił pobić Rekord Polski w kategorii „Największa zapiekanka ziemniaczana”. Aby to zrobić,
Styl życia Ten duet skradnie łódzkie podniebienia! Od 19 sierpnia rusza autorski Festiwal H
2024-08-14 | 10:00

Ten duet skradnie łódzkie podniebienia! Od 19 sierpnia rusza autorski Festiwal H

Sierpień w Manufakturze to czas, który na stałe wpisał się w kalendarz miłośników wyjątkowych smaków, a to za sprawą autorskiego Festiwalu Hot&Sweet! 5. edycja
Styl życia Te 10 powodów sprawia, że tegoroczna olimpiada w Paryżu jest wyjątkowa
2024-08-12 | 14:00

Te 10 powodów sprawia, że tegoroczna olimpiada w Paryżu jest wyjątkowa

  Trwająca olimpiada we Francji już teraz zapisała się jako jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń sportowych w historii. Po stu latach od ostatnich igrzysk w tym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Media

Tomasz Jacyków: Bardzo modny tego lata jest nurt bieliźniany. Hitem są spodenki udające męskie bokserki

Zdaniem Tomasza Jacykowa w letnich stylizacjach możemy sobie pozwolić na więcej, ale trzeba pamiętać, że szorty, koszulki bez ramiączek, mocno wycięte topy i zwiewne spódniczki zamiast podkreślać atuty sylwetki, mogą tylko uwypuklić jej mankamenty i niedoskonałości. W konsekwencji źle dobrane wakacyjne zestawienia zamiast zachwycać, budzą niesmak. Poza tym coś, co idealnie pasuje na plażę, niekoniecznie musi dobrze wyglądać na ulicy. Stylista z uwagą śledzi bieżące trendy i jak przyznaje, bardzo podoba mu się chociażby eksponowanie bielizny i czynienie jej ważnym elementem codziennych stylizacji.

Prawo

Ostatni moment na przyjęcie standardów ochrony małoletnich w placówkach pracujących z dziećmi. Przepisy mają pomóc walczyć ze zjawiskiem przemocy wobec najmłodszych

15 sierpnia mija termin wprowadzenia standardów ochrony małoletnich (SOM) we wszystkich instytucjach pracujących z dziećmi. Poza oczywistymi placówkami, takimi jak szkoły, przedszkola czy kluby sportowe, obowiązek ten dotyczy także np. hoteli czy szpitali. Wdrożenie przez te instytucje odpowiednich procedur zapobiegawczych i interwencyjnych ma doprowadzić docelowo do zmniejszenia skali przemocy i nadużyć wobec najmłodszych. – Standardy ochrony małoletnich przez to, że są obowiązkowe i dotyczą tak wielu organizacji i instytucji, będą prawdziwą zmianą społeczną, o ile świadomie podejdziemy do ich przygotowania i wdrażania – podkreśla Agata Sotomska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.