3. edycja charytatywnej akcji Move Your Heart za nami
We wrześniu zakończyła się 3. edycja charytatywno-sportowej akcji Move Your Heart, która po raz kolejny połączyła sport i dobroczynność. Setki uczestników z całej Polski pokonywało kilometry, by wspierać dzieci i młodzież w potrzebie psychologicznej. Przez wszystkie edycje tej wyjątkowej inicjatywy, udało się zebrać kwotę 130 tysięcy, która trafiła do Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Pomysłodawcą akcji jest szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży Early Stage.
Do akcji Move Your Heart na platformie Strava dołączyło do tej pory 357 osób, tworząc zaangażowaną społeczność, która codziennie przemierzała kilometry, aby pomóc dzieciom i młodzieży. Lektorzy, lektorki, Early Stage oraz sympatycy szkoły z całej Polski biegali, jeździli na rowerze i spacerowali - zbierając pieniądze za przebyte kilometry a jednocześnie dbając o swoje zdrowie i samopoczucie.
„Move Your Heart to dla nas coś więcej niż tylko akcja – to sposób na połączenie aktywności fizycznej z realną pomocą dzieciom i młodzieży” - mówi Ania Wojciechowska, Brand & PR Manager szkoły języka angielskiego Early Stage, aktywna uczestniczka każdej z edycji, która w tym roku w ramach akcji przebiegła swój pierwszy półmaraton oraz ukończyła triathlon na dystansie 1/4 Ironman. „Wspólne działania pokazują, jak wiele możemy osiągnąć, kiedy jednoczymy się w słusznej sprawie. Wspieranie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży od zawsze było nam bliskie w Early Stage, dlatego cieszę się, że nasza szkoła zainicjowała taką akcję – poprzez aktywność fizyczną mogliśmy wspierać Fundację i dzięki temu realnie dawać siłę dzieciakom. - dodaje Anna Wojciechowska.
Kondycja psychiczna dzieci i młodzieży, to aktualnie jeden z poważniejszych problemów społecznych. Jak wynika ze statystyk 116 111 - telefonu zaufania dla dzieci, każdego dnia na infolinię dzwoni i pisze ponad 19 młodych osób. W 2022 roku konsultanci infolinii podjęli aż 855 interwencji ratujących zdrowie lub życie dzieci.
“Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim uczestnikom akcji Move Your Heart za ich wysiłek i zaangażowanie. Zebrane środki pozwolą nam kontynuować naszą misję niesienia pomocy dzieciom, które doświadczyły przemocy i potrzebują wsparcia psychologicznego. Dzięki takim akcjom jak ta organizowana przez szkołę języka angielskiego Early Stage, możemy otaczać opieką dzieci i młodzież, które tego najbardziej potrzebują” - mówi Wiktoria Kinik Rzeczniczka Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Pierwsza edycja akcji Move Your Heart, wystartowała w kwietniu 2023 roku i miała na celu ogólne wsparcie działań statutowych Fundacji. W drugiej edycji, zebrane fundusze przekazane zostały na wsparcie Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, co pozwoliło na dalsze zapewnianie pomocy psychologicznej i emocjonalnej młodym ludziom w trudnych momentach. Zakończona trzecia edycja skupiła się na wsparciu Centrów Pomocy Dzieciom - placówek, w których dzieci pokrzywdzone przestępstwem otrzymują specjalistyczną, kompleksową i bezpłatną pomoc "pod jednym dachem".
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, od ponad 30 lat chroni dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym, a także zapewnia im oraz ich opiekunom wsparcie, profesjonalną pomoc psychologiczną i prawną. Fundacja prowadzi liczne inicjatywy, w tym Centra Pomocy Dzieciom - placówki, których głównym celem jest pomoc psychologiczna, prawna, medyczna dzieciom i młodzieży z doświadczeniami przemocy i wykorzystywania seksualnego. W 2008 roku Fundacja uruchomiła pierwszy ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Dzwoniąc pod numer 116 111, młodzi ludzie mogą anonimowo i bezpłatnie porozmawiać na każdy temat m.in.: o przyjaźni, miłości, dojrzewaniu, kontaktach z rodzicami, rodzeństwem, problemach w szkole czy emocjach, których doświadczają. Linia obsługiwana jest 24 godziny na dobę przez wykwalifikowanych psychologów i pedagogów, gotowych udzielić wsparcia telefonicznie.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.